2018-02-18

Олександр Абраменко – олімпійський чемпіон!

18 лютого, у дев’ятий змагальний день зимових Олімпійських ігор в Пхьончхані, збірна України здобула першу нагороду. Вперше в історії українського фристайлу в лижній акробатиці наш спортсмен здобув медаль Олімпійських ігор й більш того – медаль найвищого ґатунку!

Весь минулий рік Олександр Абраменко пропустив через травму коліна, але на Олімпійських іграх в Пхьончхані у запеклій боротьбі довів, що є справжнім професіоналом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Напередодні Олександр Абраменко подолав кваліфікацію з четвертим результатом і потрапив у фінальний етап за участі 12-ти найкращих фристайлістів.

«Саша виконав два практично ідеальних стрибки. По формі та виконанню вони були чудові, трошки не вистачило при приземленні. Психологічно Олександр впорався з задачею, але боротьба тут дуже напружена. Усі знаходяться на дуже високому рівні», – сказав Енвер Авблаєв, наставник Олександра Абраменка. Він відзначив, що у фристайлі Олімпійські ігри в Пхьончхані підтверджують рівень найпрестижнішого спортивного форуму планети, адже найсильніші спортсмени справедливо отримують високі бали та демонструють щільність результатів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У фінальній частині змагань спортсмени мають  виконати три стрибки. Після першого стрибка  визначаються топ-9 спортсменів, після другого – топ-6 суперфіналістів, які й розігрують медалі Ігор-2018.

«Сьогодні до останньої секунди змагань була дуже напружена боротьба. Хвилини очікування останнього стрибка були також нервовими. Відзначу, що мій фінальний стрибок був найкращим в сезоні. Піти на його виконання – це був великий ризик, але я впорався й, думаю, виправдав не тільки свої, а й очікування всієї України. Я неймовірно щасливий! Важко передати свої емоції та відчуття. Безмежно радий бути першим українцем, який здобув олімпійську медаль у фристайлі. Не можу в це повірити. Здається, це якась казка, це просто сон», – сказав Олександр Абраменко, а також висловил щирі слова подяки всім вболівальникам за віру та підтримку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Одним із перших олімпійського чемпіона привітав президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка: «Це видатне досягнення, просто геніальний виступ. Щиро дякую Олександру і його наставнику Енверу Аблаєву, які подарували такі щасливі і приємні миті радості всьому українському народу. Самий складний стрибок Абраменко залишив на супер фінал і зумів витримати це неймовірне напруження. Треба було йти ва-банк, адже перемагає лише найсильніший. Конкуренція на Іграх просто неймовірна».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Я розумію, що зараз відчуває Олександр», – додав Сергій Бубка. – Я сам, коли вигравав олімпійське «золото», не контролював емоції і не до кінця розумів, що відбулось. Це фантастичний стан, який я бажаю кожному спортсмену відчути на собі. Зараз він ще не розуміє, що відбулося і яку бажану перемогу здобув для фристайлу та всього українського олімпійського руху. Мені буде дуже приємно завтра на Медал-плазі особисто вручити золоту медаль нашому Сашкові».

А ще головний олімпієць країни зізнався, що відчував, що саме сьогодні буде медаль, але про це нікому не казав і лише палко вболівав за українця на трибуні.

Поділитись