2019-06-26

Олександр Хоцянівський – бронзовий призер ІІ Європейських ігор з вільної боротьби

26 червня в Мінську (Республіка Білорусь) у рамках ІІ Європейських ігор визначились володарі перших нагород на змаганнях з вільної боротьби, де Донеччину в складі збірної команди України представив майстер спорту міжнародного класу Олександр Хоцянівський.

Спортсмен із селища Андріївка, що нині відноситься до Волноваського району Донецької області, провів чотири зустрічі у ваговій категорії 125 кг.

У першій з них Олександр з рахунком 6:0 переміг свого нещодавнього суперника по фіналу XXIII Київського міжнародного турніру з боротьби – Роберта Барана з Польщі. Чвертьфінальну сутичку із представником Вірменії Андраніком Галстяном українець завершив менше ніж за хвилину завдяки технічній перевазі – 10:0. Далі, за вихід у фінал, Хоцянівському протистояв росіянин Анзор Хізрієв, і, на жаль, наш борець поступився 1:7.

У втішній сутичці за «бронзу» Олександр зустрівся з турком Фатіхом Ясарлі, і за підсумками впертої боротьби святкував перемогу – 2:1. Одразу після вирішального поєдинку борець так прокоментував свій виступ прес-службі Національного олімпійського комітету України:

«На І Європейських іграх в Баку-2015 мені не вдалося поборотися за медаль, тому в Мінськ-2019 їхав з особливим бажанням здобути нагороду. Безумовно, ставив завдання як мінімум вийти у фінал, але радий й «бронзі». Участь у Європейських іграх має дуже велике значення на шляху до олімпійського Токіо-2020. Це перший етап напередодні ліцензійного чемпіонату світу, коли можна зустрітися з сильними суперниками, першими номерами збірних. Хочу також відзначити дуже гарну організацію Ігор: все на найвищому рівні. На мій погляд, Мінськ-2019 не поступається навіть Олімпійським іграм».

Зазначимо, що в послужному списку Хоцянівського також є бронзові нагороди чемпіонатів Європи 2010 року (серед юніорів), 2014 та 2019 років (серед дорослих).

Фото – НОК України

Поділитись