2021-07-27

Олімпійські ігри – 2020: як виступили представники Донеччини у велоспорті, кінному спорті та настільному тенісі

У перші дні Ігор XXXII Олімпіади в столиці Японії Токіо, урочисте відкриття яких відбулося 23 липня, свої сили в складі збірної України випробували чотири із 14 представників Донецької області.

24 липня дуже складну групову гонку з велоспорту на шосе серед чоловіків, дистанція якої склала 234 км з набором висоти 4865 м, подолав 25-річний Анатолій Будяк – наймолодший серед олімпійців Донеччини в Токіо. Український спортсмен фінішував з результатом 6 годин 16 хвилин 53 секунд у групі з представниками ПАР, Італії, Німеччини, Еритреї, Франції, Бельгії, ОКР, Італії, Норвегії, Іспанії, яких у підсумковому протоколі розділили долі секунди. Анатолій Будяк опинився на 56 місці, а виграв гонку еквадорець Річард Карапас з часом 6:05:26. Відзначимо, що серед 128 заявлених учасників тільки 85 дісталися фінішу (2 не стартували, 41 зійшов з дистанції).

Також 24 липня виступила представниця кінного спорту Інна Логутенкова, учасниця Олімпійських ігор 2016 року. У індивідуальних змаганнях з виїздки українська вершниця, партнером якої був 18-річний кінь Fleraro, з результатом 66.118 очок посіла 7 місце у своїй групі, що не дозволило кваліфікуватися до фіналу (із 6 груп виходило по 2 кращих спортсмени, а також ще 6 учасників із наступними найвищими результатами).

25 липня в груповій гонці з велоспорту на шосе серед жінок виступила дебютантка Олімпіади Валерія Кононенко. На жаль, спортсменка не змогла доїхати до фінішу, подолавши близько 90 км із 137 км загальної дистанції. Зазначимо, що всього ці перегони охопили 67 велосипедисток, з яких 19 зійшли з траси. А олімпійською чемпіонкою сенсаційно стала Анна Кізенхофер з Австрії, час якої – 3:52:45.

24 і 26 липня свої матчі на турнірі провів лідер української збірної з настільного тенісу Коу Лей, для якого Олімпійські ігри в Токіо стали третіми у кар’єрі (спортсмен виступав у Пекіні в 2008-му і в Ріо-де-Жанейро в 2016-му).

У першій зустрічі чоловічого особистого розряду представник Донецької області впевнено обіграв Адама Хмама з Тунісу – 4:0 (11:6, 11:3, 11:7, 11:6 за сетами). А далі було дежавю: як і на Іграх 2016 року, суперником Коу Лея в другому раунді змагань став Омар Ассар з Єгипту, знову напружена боротьба протягом 7 партій. Тільки в Ріо нашому спортсмену вдалося виграти 4:3, а в Токіо вийшла прикра поразка 3:4. Коу Лей у впертій боротьбі «віддав» супернику перший сет (13:15), швидко поступився в першому та другому (6:11 та 4:11), але потім зміг відновити статус-кво: у четвертому-шостому сетах перемоги 11:6, 11:8, 11:9 зробили рахунок матчу 3:3. Утім, сил на вирішальну партію українцю не вистачило – 4:11.

Додамо, що на арени Літніх Олімпійських ігор-2020 вийдуть ще 10 спортсменів Донецької області: 9 легкоатлетів та 1 представник боротьби вільного стилю. Календар їх виступів такий:

– Ольга Саладуха (легка атлетика, потрійний стрибок) – 30 липня (кваліфікація), 1 серпня (фінал);
– Аліна Логвиненко (легка атлетика): естафета 4х400 мікст – 30 липня (забіги), 31 липня (фінал); жіноча естафета 4х400 м – 5 серпня (забіги), 7 серпня (фінал);
– Наталія Семенова (легка атлетика, метання диска) – 31 липня (кваліфікація), 02 серпня (фінал);
– Марія Миколенко (легка атлетика, біг на 400 м з бар’єрами) – 31 липня (забіги), 2 серпня (півфінал), 4 серпня (фінал);
– Вікторія Ткачук (легка атлетика): біг на 400 м з бар’єрами – 31 липня (забіги), 2 серпня (півфінал), 4 серпня (фінал); жіноча естафета 4х400 м – 5 серпня (забіги), 7 серпня (фінал);
– Сергій Смелик (легка атлетика, біг на 200 м) – 3 серпня (забіги, півфінал), 4 серпня (фінал);
– Олександр Хоцянівський (боротьба вільна, вагова категорія до 125 кг) – 5 серпня (1/8 фіналу, 1/4 фіналу, півфінал), 6 серпня (втішні сутички, фінал);
– Мар’ян Закальницький (легка атлетика, спортивна ходьба 50 км) – 5 серпня;
– Вікторія Калюжна (легка атлетика, марафон) – 7 серпня;
– Олександр Сітковський (легка атлетика, марафон) – 8 серпня.

Пряма трансляція Олімпійських ігор в Україні відбувається ексклюзивно на Суспільному мовнику. Дивитися змагання можна на телеканалі «UA: Перший» та сайті «Суспільне Спорт».