2021-10-28

Олімпійські перспективи важкоатлетів Донеччини обговорили на засіданні координаційної ради

Чергове онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, що відбулося 27 жовтня, присвятили розгляду важкої атлетики.

«На сьогоднішній день важкоатлети Донеччини підтверджують свою спроможність на всеукраїнському рівні, є переможцями в різних вікових категоріях. Маємо і командні здобутки. Але результати наших чемпіонів, на жаль, наразі не є конкурентними на міжнародній арені. І цю ситуацію потрібно змінювати нам всім разом – як у важкій атлетиці, так і в інших видах спорту», – наголосив начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області, голова координаційної ради Володимир Мицик.

Директор Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з важкої атлетики, координатор з розвитку виду спорту в регіоні Ігор Конопльов відзначив, що олімпійські ліцензії для важкоатлетів є іменними та можуть бути отримані на підставі персонального рейтингу окремого спортсмена. Обов’язкові складові цього рейтингу – регулярні допінг-контроль та участь у змаганнях найвищого рівня, де важливе значення мають дорослі чемпіонати світу і Європи.

Серед важкоатлетів Донеччини фактично відбувається зміна поколінь. Майже зійшли з помосту спортсмени, які були лідерами – Юлія Шимечко (Каліна) та Роман Зайцев, тож всі надії покладаються на достатньо молодих атлетів. Враховуючи високі вимоги до кандидатів на участь в Іграх ХХХІІІ Олімпіади в м. Париж (Франція), до списку претендентів від Донецької області включено 5 представників важкої атлетики: у провідній групі – Кристина Бородіна (Вугледар) та Ілля Москаленко (Краматорськ), у перспективній групі – Євген Бурбала (Вугледар), Ілля Куліков (Вугледар) та Ігор Обухов (Бахмут).

З числа кандидатів на Париж-2024 головною надією Донеччини сьогодні вважається Ілля Москаленко – спортсмен Школи вищої спортивної майстерності, вихованець Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки та ОСДЮСШОР з важкої атлетики: у 2021 році на чемпіонаті світу серед юніорів (U20) він став кращим у поштовху та третім за сумою двох вправ у ваговій категорії до 96 кг.

Особливу увагу Володимир Мицик звернув на важливість проведення медико-біологічного супроводження важкоатлетів спеціалістами КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини», що функціонує в місті Бахмут.

«Заявка на всі офіційні чемпіонати буде підписана тільки за наявності печатки Донецького регіонального центру спортивної медицини. Мінімум двічі на рік провідні спортсмени Донеччини мають проходити повне обстеження, щоб отримати від наших лікарів кваліфіковані рекомендації щодо стану здоров’я та якісного відновлення від фізичних навантажень», – зауважив голова координаційної ради.

Поділитись