Олімпійські перспективи вітрильного спорту, кінного спорту та сучасного п’ятиборства Донеччини на Париж-2024
Чергове онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, що відбулося 26 листопада, присвятили розгляду трьох видів спорту: вітрильного спорту, кінного спорту і сучасного п’ятиборства.
«Наша спільна мета – якісна та ефективна підготовка до Ігор ХХХІІІ Олімпіади 2024 року в Парижі (Франція). А для цього необхідно визначитися з планами роботи, враховуючи ті напрямки, на які варто спрямувати додаткові зусилля. Усі наші тренери, які опікуються підготовкою олімпійців – це фахівці високого рівня, і хотілося, щоб цей досвід працював на результат», – відзначив начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, голова Координаційної ради Володимир Мицик.
До актуального списку спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у Паризькій Олімпіаді, який було схвалено на регіональному рівні 27 жовтня, включено 3 представників вітрильного спорту (провідна група – Валерій Кудряшов, Іван Жукалін, перспективна група – Станіслав Мулько), 1 представницю кінного спорту (елітна група – Інна Логутенкова) і 3 представників сучасного п’ятиборства (елітна група – Ірина Хохлова, провідна група – Кирим Шехмаметьєв, Дмитро Кірпулянський).
Про олімпійські перспективи атлетів Донеччини з зазначених видів спорту на майбутні Ігри доповіли: Іван Жукалін – тренер-викладач відділення вітрильного спорту Школи вищої спортивної майстерності Донецької області, Світлана Тверскова – директор Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з кінного спорту, сучасного п’ятиборства та триатлону, тренери-викладачі відділення сучасного п’ятиборства Школи вищої спортивної майстерності Донецької області Дмитро Сидоров та Павло Кірпулянський.
Щодо вітрильного спорту, найближчим часом спортсмени вирушать на навчально-тренувальний збір у Спліт (Хорватія), де готуватимуться до завершального етапу Кубку Європи 2021 року, що пройде на хорватському острові Хвар. Там же планується проведення зборів у лютому-квітні 2022-го. Наступного року найголовнішими змаганнями мають стати чемпіонат Європи (в квітні у Франції) та чемпіонат світу (у травні або червні в Мексиці). А перші 16 олімпійських ліцензій на Париж-2024 розігруватимуться наприкінці 2022 року в Австралії.
Єдиною олімпійською надією Донеччини в кінному спорті є Інна Логутенкова, учасниця Ігор 2016 та 2020 років. Після змагань у Токіо вона розпочинає підготовку з новим конем, 9-річним Гарвардом. Спортсменка на даний момент мешкає й тренується в Бельгії, планує взяти участь у змаганнях Гран-Прі та потрапити у фінал Кубку світу. Рейтингові бали накопичуватимуться з квітня 2022 року по березень наступного. І саме протягом 2023 року необхідно буде заробити олімпійську ліцензію.
Щодо сучасного п’ятиборства, з 2022 року дещо змінюються правила, система виступів у цьому виді спорту, тому дуже цінною буде участь у якомога більшій кількості міжнародних стартів. За календарний рік до Олімпійських ігор пройдуть відбіркові турніри. Так, у 2023-му заплановано змагання з сучасного п’ятиборства в рамках Європейських ігор, що допоможе оцінити актуальну форму спортсменів. Наразі, восени 2021 року, п’ятиборці Донеччини пройшли базовий період підготовки, яка має дозволити їм добре виступити на чемпіонаті України 19 грудня – за його підсумками буде сформовано новий національний рейтинг. Тренери Дмитро Сидоров та Павло Кірпулянський окремо подякували управлінню фізичної культури та спорту облдержадміністрації та Школі вищої спортивної майстерності за придбання нового обладнання – двох лазерних пістолетів та трьох мішеней.
Директор КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини» Антон Діденко відзначив, що на базі центру в місті Бахмут є всі можливості для проведення поглибленого медичного обстеження спортсменів, а також навчально-тренувальних зборів з реабілітації. Завдяки цьому тренери, із залученням сучасного обладнання та за допомоги кваліфікованих спеціалістів, можуть перевірити реакцію організму спортсмена на навантаження, а також зробити якісне відновлення.
Поділитись
Поделиться "Олімпійські перспективи вітрильного спорту, кінного спорту та сучасного п’ятиборства Донеччини на Париж-2024"