2023-06-22

Олімпійський день у Любешові об’єднав спортивні спільноти Донецької та Волинської областей

21 червня в смт Любешів, що на Волині, відбувся яскравий спортивний захід у рамках Всеукраїнського Олімпійського дня, приурочений 129-й річниці заснування Міжнародного олімпійського комітету. Свято під гаслом «Україна у колі друзів. Рухаємось до перемоги заради миру!» об’єднало Донецьку та Волинську області.

Також цього дня провели урочисту церемонію підняття державного прапора України та прапора Національного олімпійського комітету України з нагоди відкриття III Європейських ігор Польщі, де до складу української збірної увійшли 7 спортсменів із Волині та 12 представників Донеччини.

Стадіон «Колос» смт Любешів гостинно зустрів юних учасників, яких у прагненні до пізнання олімпійських цінностей підтримали: секретар Любешівської селищної ради Юрій Боснюк, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, бронзова призерка Олімпійських ігор 2008 року Наталія Тобіас, відповідальний секретар відділення НОК України у Волинській області, директор Волинського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Олександр Хриплюк, директор Школи вищої спортивної майстерності Донецької області, член виконкому відділення НОК України в Донецькій області Крістіна Русінова, директор дитячо-юнацької спортивної школи Любешівської селищної ради, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Валентина Борисюк, очільники Волинської та Донецької територіальних організацій Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Олександр Грицуняк та Іван Костянецький, представник Збройних сил України, майор Костянтин Борбич.

Право підняти Державний прапор України і прапор Національного олімпійського комітету України було надано вихованцям Любешівської ДЮСШ, майстрам спорту України Валерії Шоломицькій і Тарасу Корецькому.

«Зараз Любешівщину знають не тільки як край лісів та озер, а й як маленьку легкоатлетичну столицю Волині: наші юні талановиті спортсмени досягли високих результатів, і місцева влада й надалі приділятиме велику увагу розвитку спорту. Я висловлюю вдячність нашим колегам із Донеччини, які роблять свій внесок у популяризацію спортивної сфери. А вам, хлопці та дівчата, бажаю гарного настрою на святі Олімпійського дня і перемог на змаганнях найвищого рівня під мирним небом», – привітав усіх присутніх секретар Любешівської селищної ради Юрій Боснюк.

Ведучий свята зачитав вітальні слова від начальника управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, першого заступника голови Відділення НОК України в Донецькій області, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Володимира Мицика: «Олімпійські цінності – повага, дружба, натхнення, рівність, досконалість, сміливість, завзятість – сьогодні стають консолідуючими для української нації. Донеччина висловлює сердечну вдячність за гостинність місцевій владі та спортивній спільності Любешова, завдяки яким на Волині продовжують функціонувати Школа вищої спортивної майстерності регіону, Донецький регіональний центр спортивної медицини, відділення легкої атлетики Обласної комплексної ДЮСШ. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти й примножити наші славні спортивні традиції, і разом зробити все задля процвітання неньки України!».

«Щиро бажаю учасникам Олімпійського дня, щоб принципи олімпізму спонукали до занять фізичною культурою та спортом. Раді вітати на святі колег із Донецької області: Схід і Захід – разом! Всіх нас гуртує любов до спорту і бажання всіляко підтримувати наших спортсменів. Зичимо яскравих здобутків і юним талантам, і українській збірній на III Європейських іграх!», – сказав відповідальний секретар відділення НОК у Волинській області, директор Волинського обласного центру «Спорт для всіх» Олександр Хриплюк.

«Любешівщина, перлина українського Полісся, рада продемонструвати свою гостинність і щирість. Як військовослужбовець, хочу всіх запевнити: ми робимо і зробимо все для того, аби перемога була за Україною! Бажаю юним спортсменам успіхів, щоб на вашу честь якомога частіше підіймався синьо-жовтий прапор на міжнародних п’єдесталах пошани», – долучився до привітань майор ЗСУ Костянтин Борбич.

Після урочистої церемонії відкриття Олімпійського дня традиційну для цього заходу руханку провела заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, бронзова призерка Олімпійських ігор 2008 року Наталія Тобіас. А далі всі вийшли на старт традиційного забігу, який із прапорами України та НОК очолили провідні спортсмени Волинської та Донецької областей.

На території стадіону організували роботу локацій з низки видів спорту: легкої атлетики, боксу, кікбоксингу, боротьби вільної (у рамках великого традиційного турніру, що приймає Любешів), футболу, волейболу, шахів, шашок. Вихованці ДЮСШ смт Любешів та Обласної комплексної ДЮСШ Донеччини позмагалися в легкоатлетичних естафетах 100+200+300+400 метрів. Було проведено показові виступи зі спортивної ходьби (1 км), а також спортивні естафети «Веселі старти» для дітей молодшого шкільного віку. На окремій локації відбулося щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення за участю представників спортивної сфери Донецької області.

«Я вважаю, що спілкування з підростаючим поколінням є наразі головним, тому що спорт починається з дітей, – поділилася своїми враженнями від заходу призерка Олімпійських ігор Наталія Тобіас. – Я завжди рада брати участь у таких заходах, дарувати натхнення й мотивацію хлопцям, дівчатам, і заряджатися позитивною енергією від них. Треба показувати особистий приклад. А якщо у нас буде здорове покоління, яке займається спортом, то і буде кому представляти Україну на міжнародних аренах. Бажаю нашим юним спортсменам бути сильними, цілеспрямованими, йти до свої мети попри всі складнощі, бо тільки рух вперед винагороджується перемогою».

На завершення свята «Олімпійський день-2023» учасники всіх спортивних локацій у Любешові отримали подарунки від Національного олімпійського комітету України.

Поділитись