2022-06-20

Олімпійський день у Береговому об’єднав дітей зі Сходу та Заходу України

18 червня в місті Берегове Закарпатської області відбулося спортивне свято з нагоди відзначення міжнародного Олімпійського дня, на яке разом із місцевими хлопцями і дівчатами завітали діти-переселенці, змушені покинути свої домівки через російську збройну агресію проти України.

Захід провели за ініціативи Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області й управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації за сприяння влади Берегового та Закарпатської області, керівництва регіональних осередків НОК України і Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос».

Стадіон «Дружба» гостинно зустрів юних учасників, яких у прагненні до пізнання олімпійських цінностей підтримали: заступник Берегівського міського голови Надія Логва, начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик, начальник управління молоді та спорту департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Олег Муртазін, голова Закарпатського регіонального відділення Олімпійської академії України, заступник голови ГО «НОК України в Закарпатській області» Михайло Молнар, керівники осередків ВФСТ «Колос» Донецької і Закарпатської областей Іван Костянецький та Василь Хмельницький, керівник підприємства об’єднання громадян експлуатаційно-виробничого підприємства «Учбово-спортивна база «Закарпаття» ВФСТ «Колос» Максим Пуздимір, а також Ольга Окіпнюк – особистий тренер фіналіста Олімпійських ігор в Пекіні-2022 з фристайлу (лижна акробатика) Олександра Окіпнюка та Андрій Аліксійчук – майстер спорту України з легкої атлетики, багаторазовий переможець та призер національних змагань, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів.

Присутнім на заході зачитали привітання президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, розповіли про мету і завдання Олімпійського дня. Почесні гості наголосили на важливості спортивної єдності й взаємодопомоги, розповіли про цінності олімпізму.

«Ми, донеччани, сьогодні вперше відзначаємо Олімпійський день не на території Донецької області. Перебуваючи на Закарпатті, ми щиро вдячні місцевій владі, усім, хто долучився до організації заходу. Для учасників свята, як і наших провідних атлетів, можливість проявити свої найкращі здібності в спорті є дуже потужною мотивацією, що додає віри у власні сили та мирне майбутнє. Ми щиро пишаємося українськими спортсменами, які відзначаються здобутками на міжнародній арені, завдяки яким майорить жовто-блакитний прапор і лунає державний гімн. Борись, перемагай – мир для України здобувай!», – сказав у своєму зверненні Володимир Мицик.

Традиційну для цього заходу олімпійську руханку провів майстер спорту України з легкої атлетики, стипендіат Відділення НОК України в Донецькій області Андрій Аліксійчук. Після того, як м’язи були розігріті, хлопці й дівчата здійснили символічний пробіг в одне коло.

На території стадіону організували роботу локацій з 6 видів спорту: баскетболу, боксу, боротьби греко-римської, волейболу, тенісу і футболу. Юні спортсмени продемонстрували набуті на тренуваннях навички в рамках показових виступів, позмагалися між собою та поспілкувалися з почесними гостями, отримавши заряд позитивних емоцій.

Встановленню миру на всій території рідної неньки-України діти-переселенці присвятили картину-відтворення державного прапору, створену відтисками долоней жовтого і блакитного кольорів.

«Особисто я вперше беру участь у такому заході, як «Олімпійський день», – поділився своїми враженнями олімпієць Андрій Аліксійчук. – І, насправді, емоції дуже гарні. Спілкування з дітьми вийшло веселим і змістовним. Коли я був хлопчаком, сам стежив за провідними спортсменами в Україні та за кордоном, брав приклад. Зараз, попри війну, усім нам треба продовжувати розвиватися, ставити нові цілі. На Олімпійському дні я побачив багато перспективних дітлахів, яким бажаю успіхів, здійснення всіх мрій».

 

За підсумками дитячих змагань з волейболу, футболу й тенісу кращих відзначили медалями й кубками. Також учасники всіх спортивних локацій отримали подарунки на згадку про свято від Національного олімпійського комітету України.

Поділитись