2023-09-11

Олімпійський урок #BeActive для дітей Донеччини і Закарпаття

9 вересня, у День фізичної культури і спорту України, в місті Берегове Закарпатської області відбулося свято в рамках традиційного спортивно-виховного заходу «Всеукраїнський олімпійський урок», що проходить у нашій державі з 2005 року за ініціативи Національного олімпійського комітету України і за підтримки Міністерства молоді та спорту й Міністерства освіти і науки України.

Стадіон «Дружба» під гаслом Європейського тижня спорту «Рухайся у ритмі перемоги!» зібрав на святі понад 120 учасників: юних спортсменів Закарпаття, а також дітей-переселенців із регіонів, що постраждали від російського воєнного вторгнення – зокрема, з Донеччини. Захід розпочався з виконання гімну України, після чого всі вшанували пам’ять українських захисників, загиблих у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність нашої держави.

Хлопців і дівчат привітали: начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик, керівник підприємства об’єднання громадян експлуатаційно-виробничого підприємства «Учбово-спортивна база «Закарпаття» Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Максим Пуздимір, директор Школи вищої спортивної майстерності Донецької області Крістіна Русінова, голова Донецької територіальної організації ВФСТ «Колос» Іван Костянецький, заслужений тренер України з легкої атлетики Олена Чумак.

«Кожного року в другу суботу вересня відзначається День фізичної культури і спорту України. Спорт загартовує і спрямовує на перемоги, та ми маємо одну велику мету – це здорова сильна Україна. Я вірю, що із присутніх на сьогоднішньому святі обов’язково виростуть чемпіони нашої країни, а за умов дуже наполегливої праці – також володарі медалей чемпіонатів світу та Європи. Сьогодні великих обертів набирає підготовка до Олімпійських ігор-2024 у Парижі, і ми сподіваємося, що Україна буде гідно представлена на цих змаганнях й надалі буде доводити, що є могутньою спортивною державою. Цим ми завдячуємо в першу чергу Збройним Силам України. Бажаю всім міцності, стійкості, перемог», – зазначив Володимир Мицик.

«Дякуємо захисникам і захисницям України, які боронять нашу землю, за можливість тренуватися, змагатися, здобувати нагороди. Бажаю юним спортсменам сміливо йти до своєї мети, долаючи всі труднощі на шляху, і досягати високих результатів», – сказала Олена Чумак, яка отримала від Володимира Мицика спеціальні відзнаки як кращий тренер Донецької області з олімпійських видів спорту в лютому та червні 2023 року.

Ще одним почесним гостем заходу став Мар’ян Закальницький – заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, який спеціалізується на спортивній ходьбі, учасник Iгор XXXII Олімпіади в Токіо, чемпіон Європи-2018, срібний призер командних чемпіонатів світу 2016 та 2018 років. Атлет ШВСМ Донецької області провів для дітей зі Сходу та Заходу України динамічну руханку, після чого всі здійснили символічний пробіг в одне коло.

У рамках Олімпійського уроку були представлені локації з різних видів спорту: бокс, волейбол, дзюдо, джиу-джитсу (бразильське), теніс, футбол, футзал. Юні спортсмени показали набуті на тренуваннях навички та вміння, а також переглянули показові виступи, отримавши заряд позитивних емоцій. Майстер-клас провели дзюдоїсти Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи і ШВСМ Донеччини та вихованці бразильського джиу-джитсу, спаринг-партнером яких також став дзюдоїст-паралімпієць, срібний призер чемпіонату Європи 2022 року Юрій Марченко.

За підсумками дитячих змагань з футзалу, футболу, волейболу й тенісу провели нагородження кращих.

Учасники всіх спортивних локацій отримали подарунки на згадку про свято від Національного олімпійського комітету України.

Поділитись