2021-09-03

Паралімпійці Донеччини здобули три «срібла» у десятий день Токіо-2020

Сьомим спортсменом Донецької області, який виборов нагороду Ігор XVI Паралімпіади в Японії, став майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Микола Жабняк. Це сталося в десятий змагальний день, 3 вересня, коли відзначилися ще два представники нашого регіону: свою шосту медаль Токіо-2020 здобув плавець Андрій Трусов, третю – велосипедист Єгор Дементьєв.

41-річний представник Бахмута Микола Жабняк піднявся на другу сходинку п’єдесталу пошани в метанні диска (клас F37, ураження опорно-рухового апарату). Найкращий результат він показав у четвертій спробі – 52.43 метри, поступившись лише Хайдеру Алі з Пакистану (55.26 м). Відзначимо, що здобуттям «срібла» у Токіо Микола повторив своє паралімпійське досягнення на Іграх 2008 року в Пекіні, де він також був другим, але з дещо меншим показником (52 м). Особистий наставник Миколи – заслужений тренер України Віктор Лис.

34-річний заслужений майстер спорту України з велоспорту Єгор Дементьєв, який представляє місто Слов’янськ, став срібним призером за підсумками групової шосейної гонки на дистанцію 92.4 км (клас C4-5, ураження опорно-рухового апарату). Попри падіння під час заїду, він зумів надолужити втрачений час та фінішувати другим із результатом 2 години 15 хвилин 11 секунд, після француза Кевіна ле Кунффа (2:14:49). Раніше в Токіо Єгор здобув «срібло» у шосейній гонці з роздільним стартом на дистанції 32 км та «бронзу» на треку в індивідуальній гонці переслідування на 4000 м, а загалом у його активі вже 7 паралімпійських нагород (він двічі ставав чемпіоном у 2012 році в Лондоні та ще двічі – у 2016 році в Ріо-де-Жанейро). Особистим наставником Єгора є його батько, заслужений тренер України Віктор Дементьєв.

21-річний майстер спорту України міжнародного класу з плавання Андрій Трусов, який народився в Миколаївці й представляє на змаганнях місто Слов’янськ, завершив дебютні для себе Паралімпійські ігри срібною нагородою на дистанції 50 метрів батерфляєм. У класі S7 серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату він лише на 0.05 секунд (на фінішному доторку) програв американцеві Евану Остіну: час Андрія – 29.03 с, його суперника – 28.98 с. Для вихованця заслужених тренерів України Андрія та Світлани Казначеєвих ця медаль Токіо-2020 виявилася шостою: раніше він зі світовим рекордом виграв фінал 100-метрівки на спині, здобув ще одне «золото» на 50-метрівці вільним стилем, став срібним призером на дистанціях 200 м комплексним стилем та 400 м вільним стилем, а також здобув «бронзу» у чоловічій естафеті 4×100 м.

Фіналістами змагань 3 вересня були ще два плавці Донеччини з порушеннямм зору. На дистанції 100 м батерфляй п’яте місце у класі S12 посів Данило Чуфаров, а на шостій сходинці в класі S11 опинився Віктор Смирнов.

Ці виступи стали завершальними для паралімпійців Донеччини на XVI Літніх Паралімпійських іграх – у прикінцеві дні 4-5 вересня вони не виступатимуть. Наш регіон у складі збірної України представили 14 спортсменів та 1 спортсмен-лідер з 4 видів спорту: плавання, легкої атлетики, велоспорту і веслування академічного. У скарбничці Донецької області – 15 нагород (2 золотих, 8 срібних, 5 бронзових). Їх володарями, окрім Трусова, Дементьєва та Жабняка, є плавці Сергій Кліпперт («срібло» – 100 м на спині), Віктор Смирнов («срібло» – 100 м на спині), Василь Крайник («бронза» – 200 м комплексним плаванням), Ярина Матло («бронза» – 100 м брасом) і легкоатлетка Юлія Павленко («бронза» – стрибки у довжину).