2018-06-29

Перемоги і «берлінські» нормативи легкоатлетів Донеччини на чемпіонаті України в Кропивницькому

20-26 червня у Кропивницькому відбулись чемпіонати України з легкої атлетики: серед юніорів (U-20), командний серед дорослих і молоді, а також особистий з багатоборств серед дорослих і молоді.

Юніорський чемпіонат країни є одним з етапів відбору на чемпіонат світу, який відбудеться 10-15 липня в Тампере (Фінляндія).

Переможцем в бігу на дистанції 200 метрів став Олександр Пирогов (21,69), який випередив Олексія Сергієнка (22,18). Срібним призером на 100-метрівці став Кирило Приходько (11,07), на 400-метрівці – Олена Радюк (55,29). Чемпіон в бігу на 5 000 м – Вадим Лонський (14.38,33), чемпіонка на дистанції 3 000 м – Богдана Семьонова (9.33,37).

У потрійному стрибку кращим став Артем Коваленко (15,77), срібним призером у стрибках у довжину – Даніїл Горбенко (7,27), срібним в штовханні ядра – Олександр Романовський (17,04). Данило Самороков, який зазвичай змагається зі спортсменами з вадами слуху, перевірив свої сили і посів у метанні молота п’яте місце.

Кращими в командній першості юніорського чемпіонату країни стали представники Дніпропетровської (1012 очок), Київської (911), Харківської (784) і  Донецької (661) областей.

Дорослі спортсмени і молодь змагались за чемпіонські титули і прагнули виконати нормативи на головний старт сезону – чемпіонат Європи, який відбудеться 7-12 серпня в Берліні (Німеччина).

Найкращий спринтер змагань – Сергій Смелик переміг і на 100-метрівці (10,27) і на 200-метрівці (20,34). «Срібло» і «бронза» на 400-метрівці – у Вікторії Ткачук (52,63) і Аліни Логвиненко (52,96).

Срібні призери: на 400-метрівці – Олексій Поздняков (46,42); 400-метрівці з бар’єрами – Марія Миколенко (56,41); на 800-метрівці – Наталя Пироженко (2.08,86); на 5000 м – Артем Алфімов (14.30,52).

У потрійному стрибку 14-метрову позначку подолали лише представниці Донецької області. Чемпіонкою стала Ольга Саладуха (14,25), срібною призеркою – Анна Красуцька (14,21), яка майже на півметра покращила особистий рекорд. Анна Красуцька також стала віце-чемпіонкою в стрибках у довжину (6,15).

У потрійному стрибку 14-метрову позначку подолали лише представниці Донецької області. Чемпіонкою стала Ольга Саладуха (14,25), срібною призеркою – Анна Красуцька (14,21), яка майже на півметра покращила особистий рекорд. Анна Красуцька також стала віце-чемпіонкою в стрибках у довжину (6,15), а серед чоловіків переміг Ігор Гончар (7,58). У стрибках у висоту бронзовим призером став Роман Кузьмінов (2,15).

В естафетах перемогли команди Донецької області: 4х100 м (45,94) – Марія Миколенко, Вікторія Ткачук, Аліна Логвиненко, Анастасія Голєнєва; 4х400 м (3.43,19) – Наталя Пироженко, Аліна Логвиненко, Марія Миколенко, Вікторія Ткачук.

У командному заліку чемпіонату країни серед дорослих кращими стали: спринт – Донецька область (1445 очок), м. Київ (1230), Сумська (715), Харківська (680); стрибки – Донецька (870), Дніпропетровська (680), м. Київ (600), Харківська (535); витривалість – Харківська (980), Київська (910), Львівська – (830), Донецька (600). Кращі команди серед молоді: витривалість – Київська (970), Донецька (780), Рівненська (525), Львівська (520).