2020-10-05

Переможцями передсезонного турніру в Маріуполі стали баскетболісти «Хіміка-2»

З 1 по 3 жовтня у Палаці спорту «Азовмаш» міста Маріуполь відбувся традиційний турнір з баскетболу, присвячений пам’яті заслуженого тренера України Валентина Романця.

Заснований у 2011 році турнір проводиться щорічно як данина пам’яті видатного тренера, який виховав зірок баскетболу і підняв планку розвитку баскетболу в Маріуполі на найвищий рівень.

У серпні цього року виповнилося 29 років, як на баскетбольній мапі України з’явився БК «Азовмаш». І саме Валентин Романець є його засновником. До цього з 1979 року існувала маріупольська баскетбольна команда «Новатор», яку очолював Валентин Романець. В подальшому Валентин Миколайович керував клубом в Першій, Вищій лігах і в Суперлізі аж до початку 2001 року. У 2010 році його життя трагічно обірвалося…

Завдяки Валентину Романцю азовський клуб був неодноразовим учасником чемпіонату СРСР, ставав чемпіоном і володарем Кубка України, а також брав участь в єврокубках.

Цього року в передсезонного турнірі взяли участь баскетбольні колективи з Маріуполя, Краматорська, Южного і Кривого Рогу. Головними фаворитами турніру об’єктивно вважали дублерів «Хіміка» з Южного і баскетболістів Кривого Рогу. Саме вони й розіграли золоті медалі.

У головному матчі турніру баскетболісти Южного перемогли суперників з Кривого Рогу і стали переможцями турніру. МБК «Маріуполь» – бронзовий призер.

Нагадаємо шанувальникам баскетболу, що 10 жовтня стартує чемпіонат України серед команд Вищої ліги. Першим суперником маріупольців буде БК «Суми». Зазначимо, що всі домашні матчі МБК «Маріуполь» проводитиме на рідній своїй арені в Палаці спорту «Азовмаш».

Поділитись