2018-05-12

Підданих Королеви спорту зібрав чемпіонат області у Маріуполі, присвячений пам’яті Георгія Корсуна

4-5 травня у Маріуполі, на стадіоні імені Володимира Бойка, відбулись два змагання з легкої атлетики: відкритий чемпіонат Донецької області з метань серед дорослих, молоді,  юнаків, який присвячено пам’яті заслуженого тренера України Георгія Корсуна, і турнір «Олімпійські надії Приазов’я» (учасники 2001 р.н. і молодші).

Перед початком змагань відбулись показові виступи дітлахів за програмою дитячої атлетики IAFF. Вони зібрали більше сотні юних легкоатлетів не тільки Маріуполя, а й Вугледару, Мирнограду, Бахмуту. Юні дарування демонстрували свої звички у різноманітних дисциплінах легкої атлетики, зокрема: 60 м, 300 м, стрибок у довжину, метання м’яча, естафети та ін. Всіх учасників нагороджено грамотами та призами.

«Олімпійські надії Приазов’я» зібрали понад дві сотні спортсменів з різних куточків Донецької області: Бахмут, Дружківка, Вугледар, Торецьк, Мирноград, Костянтинівка, Маріуполь.

У фінальних забігах на дистанції 100 м серед юнаків категорії U-18 перемогу з результатом 10,6 с здобув Кирило Приходько, друге місце з результатом 11,0 с посів Володимир Турлак. Також Кирило посів перше місце на дистанції 200 м, його час – 22,1 с. На дистанції 400 м серед молодших юнаків з результатом 51,5 с перемогу здобув Олександр Сосновенко. Олександр також став найкращим з бігу на 800 м – 2.00,6 хв.

У фінальних забігах серед дівчат категорії U-18 впевнену перемогу на дистанції 100 м з результатом 12,2 с здобула Євгенія Коновалова, другою з результатом 12,4 с стала Юлія Тур. Кристина Юрчук на дистанції 100 м з/б посіла першу сходинку, її час – 14,7 с. Альбіна Куракулова з результатом 12,8 с посіла перше місце на дистанції 100 м серед молодших дівчат. Владислава Барабаш стала найкращою з бігу на 300 м з/б, її результат – 49,4 с.

Традиційно на XVII турнірі з легкоатлетичних метань серед дорослих, молоді,юніорів та юнаків пам’яті ЗТУ Г.І.Корсуна зафіксовано низку високих результатів.

Серед жінок у метанні молоту 4 кг Римма Філімошкіна продемонструвала високу позначку майстерності – 66 м 20 см. Данило Самороков став найкращим серед юніорів у метанні молоту – 70 м 57 см. Одразу дві молотобійки Ольга Атохранова та Олександра Ревіна у метанні 3 кг показали однаковий результат – 49 м 50 см, однак за спробами першу сходинку здобула Ольга, другу посіла Олександра.

Високими результатами порадували юніори-штовхальники ядра 6 кг: Олександр Романовський посів перше місце з результатом 17 м 74 см, друге – Микита Кадацький з результатом 16 м 70 см. Вадим Горецький з результатом 15 м 27 см став переможцем серед юнаків U-18. Серед юнаків у метанні диску вагою 1,5 кг Владислав Лінник здобув «золото» з результатом 45 м 60 см. Ігор Вегеря серед молодших юнаків посів перше місце з результатом 42 м 50 см.

У командному заліку перше місце посіла ОКДЮСШ ФСТ «Україна» (140 очок), друге місце – у КДЮСШ № 4 м. Маріуполь (132 очки), третє місце – у КДЮСШ №1 Бахмутської міської ради (128 очок).

Високі результати продемонстрували вихованці ОКДЮСШ ФСТ «Україна»: Валерія Бучковська – 1 м (11,40) штовхання ядра 3 кг (дівчата), 1м (35,04) метання диску (дівчата), 2 м (22,20) метання спису (дівчата); Олександр Романовський – 1 м (15,62) штовхання ядра 7,260 кг (чоловіки), 1 м (17,74) штовхання ядра 6 кг (юнаки), Данило Самороков –  1 м (70,57) метання молоту 6 кг (юніори), 3 м (34,96) метання диску 1,75 (юніори); Олександр Латишев – 1 м (27,67) метання диску (чоловіки); Олександр Бєлобоков – 3 м (13,68); Влад Іванчук – 3 м (7,29) штовхання ядра (юнаки); Микола Петренко – 2 м (26,74) метання диску (чоловіки); Станіслав Самороков – 2 м (41,61) метання диску 1 кг (юнаки); Дмитро Кучеренко – 3 м (27,97) метання диску (юнаки); Влад Лінник – 1 м (45,6) метання диску 1,5 кг (юнаки); Римма Філімошкіна – 1 м (66,20) метання молоту 4 кг; Ірина Раєвська – 2 м (45,50) метання молоту 4 кг; Ганна Пегушина – 3 м (45,02) метання молоту 4 кг; Євген Полухін – 1 м (57,02) метання молоту 7,620 кг;  Владислав Іванчук – 1 м (17,30) метання молоту 4 кг (юнаки); Іван Полухін – 1м (31,90) метання молоту 5 кг (юнаки); Юлія Пишнік – 2 м (39,20) метання молоту 4 кг (юніорки).

Федерація легкої атлетики Донецької області висловила велику подяку всім спонсорам змагань: Національному олімпійському комітету України, департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації, керівництву ФЛАДО та МЖК «Азовець».