2017-09-30

Плавці Донеччини відзначилися на мастерському турнірі «Кубок Лева»

23-24 вересня у львівському аквапарку «Пляж» зібралася зіркова компанія, щоб позмагатися на престижному міжнародному турнірі у категорії «Мастерс». На «Кубок Лева», що входить в десятку кращих у Європі, завітало понад 200-х плавців із 43 клубів семи країн. До команди Донецької області увійшли представники Новокраматорського машинобудівного заводу і вибороли повний комплект нагород.

У категорії «Мастерс» змагаються плавці віком 25 років та старші у відповідних вікових групах. На «Кубку Лева» застосовано сучасну систему хронометражу, що дозволяє фіксувати національні і міжнародні рекорди, і, у разі встановлення, їх визнають офіційно.

На блакитних доріжках «Пляжу» змагалися спортсмени-ветерани з України, Франції, Фінляндії, Угорщини, Польщі, Білорусі, Молдови, що входять в топ-десятки чинного рейтингу кращих плавців світу у своїх вікових групах. Серед них і чемпіони і рекордсмени Європи, світу та Олімпійськіх ігор.

Команду Донецької області «Блюмінг НКМЗ», що склали працівники флагману вітчизняного машинобудування, очолив майстер спорту СРСР Юрій Дем’яненко. Золоту медаль на дистанції 50 м на спині виборов Денис Царюк, Максим Царюк – срібну на цій же дистанції, а Олександр Воротняк – бронзову на дистанції 100 м батерфляєм. Ще одну бронзову нагороду в медальну скарбничку додала команда «Блюмінг-НКМЗ», яка фінішувала третьою у естафеті 4х50 м вільним стилем.

Нагороди краматорцям вручила майстер спорту міжнародного класу Тетяна Прудникова, учасниця Олімпійських ігор в Мюнхені. Родзинкою турніру став виступ олімпійського чемпіона-1980 Сергія Фесенка на його коронній дистанції 200 м батерфляєм. Цей стиль вважається найскладнішим видом сучасного плавання, а 200-метрова дистанція, можливо, і найважчою.

Учасники змагань були приємно вражені рівнем підготовки, організації, дружелюбності, привітності та професійності всіх, хто організував це справжнє свято спорту.

На брифінгу з Русланом Фріауфом, президентом Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс», відбулася дискусія про можливість проведення чемпіонату України-2018 у місті Краматорськ. Цю ідею начальник СК «Блюмінг» НКМЗ Юрій Будник запропонував ще навесні, під час першого в Краматорську всеукраїнського турніру в категорії «Мастерс». Руслан Фріауф підкреслив: «Вважаю, що Краматорськ має найкращу в Україні спортивну арену з дистанцією 25 метрів».

Поділитись