2023-11-13

Провідна легкоатлетка Донеччини Вікторія Ткачук провела в Києві майстер-клас для юних спортсменів

10 листопада в київському манежі ШВСМ провела тренування та поспілкувалася з юними атлетами Вікторія Ткачук – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, вихованка Школи вищої спортивної майстерності Донецької області, яка в бігу на 400 м з бар’єрами є срібною призеркою чемпіонату Європи-2022, фіналісткою Олімпійських ігор-2020.

На майстер-клас завітали спортсмени від третього юнацького розряду до кандидатів у майстри спорту.

Вікторія розповіла хлопцям і дівчатам про початок легкоатлетичної карʼєри, про труднощі, з якими їй довелося зіткнутися на своєму шляху, про особливості тренувань у професійному спорті, зокрема, харчування, пріоритети, необхідність побудови особистого бренду.

«Спорт розвиває не тільки фізичну форму, а й формує нас як особистостей. Адже на шляху кожного спортсмена, незалежно від віку, є і буде багато перешкод, які потрібно подолати, щоб дійти до вершини. Моя думка така: якщо ми довго перебуватимемо в комфортному середовищі, ми не зможемо зростати», зауважила Ткачук.

Після спілкування, яке традиційно включало цікаві питання і відповіді, легкоатлетка Донеччини провела для учасників майстер-класу коротке тренування, показавши безліч спеціальних вправ на швидкість, техніку та реакцію.

Завершився захід фотосесію з титулованою спортсменкою.

Відзначимо, що Вікторія Ткачук почала спортивну кар’єру в 2006 році в КДЮСШ міста Нетішин Хмельницької області. У 2011 році переїхала до Донецька, де в 2014-му Ткачук закінчила Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С. Бубки (сьогодні це Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки), з 2012 року представляє Школу вищої спортивної майстерності Донецької області.

Ткачук є багаторазовою чемпіонкою України, бронзовою призеркою командного чемпіонату Європи 2015 року, срібною призеркою чемпіонату Європи 2022 року. На етапах Діамантової ліги Вікторія має в активі «срібло» 2022 року, «бронзу» 2021 року. Вона є учасницею Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), фіналісткою Олімпійських ігор, що пройшли в 2021 році в Токіо (Японія), а також здобула ліцензію на участь у Олімпійських іграх, які мають відбутися в 2024 році в Парижі (Франція).

Світлини – Ольга Дехтяр / Жорстка атлетика

Поділитись