2017-09-04

Саладуха Ольга Валеріївна

Заслужений майстер спорту з легкої атлетики (потрійний стрибок). Чемпіонка Європи, чемпіонка світу, бронзова призерка ХХХ Літніх Олімпійських ігор 2012 р. у м. Лондон.

Народилася 4 червня 1983 р. у м. Донецьку. Родина Ольги не була спортивною, але тітка займалась художньою гімнастикою. З дитинства дівчина мріяла займатися цим красивим видом спорту, та доля склалася по-іншому. Маленьку талановиту дівчинку запримітили вже на уроках фізкультури у школі. У 1994 р. перший тренер – заслужений тренер України Зоя Олексіївна Бойко – запросила Ольгу на заняття з легкої атлетики у Спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву № 1 з легкої атлетики у м. Донецьку. Свої перші кроки Ольга почала з бігу на 60 м з бар’єрами.

Далі естафету з підготовки майбутньої чемпіонки прийняв Анатолій Григорович Бойко – заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури та спорту України, який досі залишається особистим тренером Ольги. Сам Анатолій Григорович – майстер спорту СРСР, рекордсмен України з потрійного стрибка. З цією людиною Ольга почала засвоювати техніку потрійного стрибка, і вже у 14 років встановила рекордне світове досягнення серед однолітків – 13,33 м.

Вищу освіту здобула у Донецькому державному інституті здоров’я, фізичного виховання і спорту.

У 2003 р. Ольга Саладуха стала переможницею Кубку Європи в м. Малага (Іспанія). У наступні роки титулів додавалось все більше: переможниця Кубку Європи (2006 р. – Малага, Іспанія; 2008 р. – Аннесі, Франція), переможниця Всесвітньої Універсіади в м. Бангкок (Таїланд, 2007), чемпіонка Європи (2010 р. – Барселона, Іспанія; 2012 р. – Гельсінкі, Фінляндія; 2014 р. – Цюрих, Швейцарія), чемпіонка Європи в приміщенні (2013 р. – Ґетеборг, Швеція), чемпіонка світу 2011 р. (Тегу, Корея), «Діамантової Ліги» 2011 р., срібна призерка чемпіонату світу в приміщенні 2014 р. (Сопот, Польща), бронзова призерка чемпіонату світу 2013 р. (Москва, Росія), рекордсменка України в приміщеннях.

Учасниця ХХIХ Літніх Олімпійських ігор у м. Пекін (2008 р.), бронзова призерка ХХХ Літніх Олімпійських ігор у м. Лондон (2012 р.), учасниця ХХХI Літніх Олімпійських ігор у м. Ріо-де-Жанейро (2016 р.).

Ольга Саладуха в 2007 р. нагороджена медаллю «За працю і відвагу». Має Орден княгині Ольги ІІІ ступеня і Орден княгині Ольги ІІ ступеня. Ольга Саладуха – Почесний громадянин Донецької області.

Поділитись