2019-06-03

Сергій Бубка: «Нам треба стрибати на шість метрів, ніхто за нас цього не зробить»

28 травня в рамках робочого візиту на Донеччину президент Національного олімпійського комітету України, перший віцепрезидент Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, член Виконкому Міжнародного олімпійського комітету, олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка завітав до міста Краматорськ, де відвідав розширене засідання колегії управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації.

Головний олімпієць звернувся з промовою до спортивної громадськості регіону:

«Мені дуже приємно бути на Донеччині, бути разом з вами і побачити, як ви працюєте. Я спостерігаю за всім, що відбувається в регіоні, у цілому в Україні та й у світі, тому приємно відзначити, що наша спортивна інфраструктура покращується. Сьогодні є можливість залучити додаткові кошти для поліпшення умов, аби зростали спортивні досягення і – головне – аби діти масово займались фізкультурою і спортом. Без масового спорту не буде спорту вищих досягнень, і пріоритет, на якому варто зосередити зусилля в нашій роботі, – це стан здоров’я наших людей. Цьому треба приділити найбільшу увагу.

Звісно, не всі стануть чемпіонами, на честь яких підіймають прапор України і лунає національний гімн, що для нас дуже важливо. Але такі перемоги допомагають залучити до фізкультури і виховати здорову людину, яка пишається своєю країною і прославляє її в світі. Наша мета – виховати особистість, здорову фізично, інтелектуально і ментально.

Я розумію, наскільки зараз усім непросто, насамперед, психологічно важко. Тому я хочу побажати: як завжди в спорті, ми не повинні зупинятися. Ми маємо працювати над собою і все вкладати в наших громадян і дітей, щоб вони жили гідно. Ми маємо зробити наше життя кращим, і за нас цього ніхто не зробить. Ми живемо в Європі, і створити європейський рівень життя мусимо саме ми, тому повинні бути міцними, розумними, сильними і робити добрі справи.

Коли прийшли важкі часи, я побачив олімпійські цінності зовсім з іншого боку і зрозумів, наскільки глибоко спорт впливає на світ, у якому ми повинні поважати одне одного. Змалечку спортсмени усвідомлюють: вони змагаються за правилами, в атмосфері взаємоповаги, коли  переможець і переможений мають потиснути руки та бути друзями. Олімпійські цінності закликають світ жити в мирі та спокої.

Коли в січні збирались всі комісії Міжнародного олімпійського комітету, на засідання приходив президент МОК Томас Бах і виступав з довгими промовами, майже до години. Він сказав, що буває в різних країнах світу, тому орієнтується в політичній ситуації, і що становище у світі дуже турбулентне.  Зараз дуже складний час, і ситуація нагадує таку, як напередодні Другої світової війни, тому як ніколи важливі олімпійські цінності, аби в світі панували мир і спокій.

Свій виступ хочу завершити побажаннями нових успіхів і перемог вашим громадам і учням. І ще хочу нагадати: хтось стрибає шість метрів, а хтось п’ять метрів. Нам треба працювати, щоб стрибати на шість, і за нас ніхто цього не зробить!».

Поділитись