2017-12-07

Донецький «Шахтар» перемагає «Манчестер Сіті» та вчетверте виходить у плей-оф Ліги чемпіонів

6 грудня в заключному 6-му турі групового етапу Ліги чемпіонів сезону 2017/2018 донецький «Шахтар» проводив у Харкові домашній матч проти англійського «Манчестер Сіті». У разі нічиєї або перемоги українська команда забезпечувала собі бажану путівку в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, де гратимуть 16 кращих футбольних клубів Європи.

Перший тайм вирішального поєдинку вийшов для підопічних Паулу Фонсеки дуже вдалим. Гості, хоч і мали більший відсоток володіння м’ячем, не змогли перетворити цю перевагу на гольові моменти. Натомість, «Шахтар» виглядав значно активнішим та гострішим, уже в перших атаках «включаючи оберти».

На 26-й хвилині Бернард після пасу Марлоса взяв ініціативу на себе і, красивим технічним ударом поклав м’яч у праву «дев’ятку» – 1:0.

Другий гол у матчі стався на 32-й хвилині. І знову в якості асистента виступив Марлос. Одинадцятий номер «гірників» зробив дальню передачу на фланг Ісмаїлі, і той, обманним рухом залишивши не при справах воротаря манчестерців Едерсона, влучно пробив вже по пустих воротах. Статистика першої половини зустрічі підкреслила ігрову перевагу донецької команди: 10 ударів по воротах, 5 з яких – у площину.

У другому таймі більшу наполегливість в атаці вже продемонстрував «Манчестер Сіті». М’яч завдяки ефективним переміщенням англійської команди тепер значно швидше доходив до штрафного майданчику «Шахтаря», де захищати ворота доводилося всім гравцям у біло-помаранчевій формі. Гості продовжували шукати можливості для зміни рахунку, і наприкінці зустрічі оборонні редути «гірників» все ж не витримали натиску. Богдан Бутко на 91-й хвилині сфолив на Габріелі Жезусі, і Серхіо Агуеро реалізував пенальті (на відміну від вересневої зустрічі цих команд у Манчестері, де на заваді удару аргентинця з 11-ти метрів став воротар Андрій Пятов). 2:1 – саме такі цифри на табло і зафіксував фінальний свисток судді.

Таким чином, донецький «Шахтар» завершив груповий етап Ліги чемпіонів сезону 2017/18 на другому місці з 12-ма очками  (у англійського «Манчестер Сіті» – 15, у італійського «Наполі» – 6, у нідерландського «Фейєноорда» – 3), завдяки чому вчетверте у своїй історії святкує вихід у плей-оф змагань. Нагадаємо, перший раз це сталося в сезоні 2010/11, коли «гірники» з 15-ма очками виявилися кращими в групі, де були англійський «Арсенал» (12), португальська «Браги» (9) та сербський «Партизан» (0). Вдруге гірники подолали груповий бар’єр найпрестижнішого клубного європейського турніру в сезоні 2012/13, коли фінішували на другому місці (10 очок) у компанії з італійським «Ювентусом» (12), англійським «Челсі» (10) та датським «Норшелланном» (1). Нарешті, втретє «Шахтар» вийшов у плей-оф Ліги у сезоні 2014/15, де на груповому етапі був також другим з 9-ма очками (португальський «Порту» тоді здобув 14 очков, іспанський «Атлетик» – 7, білоруський «БАТЕ» – 3).

На стадії 1/8 фіналу Ліги чемпіонів поточного сезону, матчі якої пройдуть у лютому та березні 2018 року, можливими суперниками «Шахтаря» є: англійські «Манчестер Юнайтед», «Ліверпуль», «Тоттенхем», іспанська «Барселона», французький «ПСЖ», італійська «Рома» та турецький «Бешикташ». Жеребкування відбудеться 11 грудня в швейцарському Ньоні, початок процедури – о 13:00 за київським часом. Нагадаємо, що фінал Ліги чемпіонів у сезоні 2017/18 пройде в Києві на НСК «Олімпійський» 26 травня.

«Це був майже ідеальний матч. Виграти у «Сіті» непросто, однак ми організовано й безпечно діяли в обороні, якісно виходячи в атаку. З ким мені не хотілося б зіграти в плей-оф? Досі геть не замислювався над цим. Нам слід насолоджуватись миттю та відмінною перемогою. Гадаю, вболівальники не тільки «Шахтаря», а й взагалі всі українці повинні пишатися тріумфом української команди», – так прокоментував перемогу над командою з Манчестера головний тренер «гірників» Паулу Фонсека.

«Шахтар» (Донецьк) – «Манчестер Сіті» (Манчестер) – 2:1 (2:0)