2019-08-17

Стипендію з бюджету Донецької області призначено легкоатлетці Вікторії Хапіліній, яка представлятиме Україну в марафоні на Олімпіаді-2020

16 серпня в місті Краматорськ, у конференц-залі Донецької облдержадміністрації, відбулось засідання комісії з відбору претендентів на призначення стипендій перспективним спортсменам Донецької області. На засіданні, яке провів заступник голови комісії, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик, прийнято рішення: позбавити стипендії Віталія Митрофанова, призначити стипендію Вікторії Хапіліній.

Нагадаємо, з 1 січня поточного року майстер спорту України з важкої атлетики Віталій Митрофанов, учень-спортсмен відділення важкої атлетики школи вищої спортивної майстерності, отримував за підсумками виступів у 2018 році стипендію з обласного бюджету у розмірі 6 прожиткових мінімумів.

Віталій Митрофанов є обдарованим важкоатлетом, але суттєво знизив свою спортивну результативність. А саме: Кубок України – 3 місце (лютий 2019 р., Чернігів), чемпіонат України серед молоді до 23 років – 6 місце, чемпіонат України серед чоловіків – без місця (не потрапив до меж своєї вагової категорії).

Віталій обрав трудовий шлях шахтаря і це, безумовно, дуже необхідна та почесна професія. Але, на жаль, це унеможливлює його олімпійські перспективи. Адже для здобуття високого рівня спортивної майстерності, який передбачає участь у міжнародних змаганнях, необхідно майже постійно перебувати на навчально-тренувальних зборах у складі збірної команди України з важкої атлетики.

Враховуючи, що Віталій Митрофанов порушив навчально-тренувальний процес і не виконав індивідуальний плану підготовки,  члени комісії дійшли висновку, що він фактично призупинив кар’єру важкоатлета і проголосували за позбавлення його обласної стипендії, на яку претендує низка перспективних атлетів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Друге питання порядку денного комісії – розгляд чотирьох кандидатур з числа провідних спортсменів, згідно з їхніми спортивними досягненнями, на призначення стипендії

Вікторія Хапіліна – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, член збірної команди України, учень-спортсмен відділення легкої атлетики школи вищої спортивної майстерності. Виступає за Донецьку область з 2019 року. Багаторазова чемпіонка і призер міжнародних змагань, чемпіонатів та Кубків України. Учасниця чемпіонату Європи (2018 рік). Переможниця 18-го Краківського міжнародного марафону (квітень 2019 р.) з особистим рекордом і рекордом траси (2:28.03), нормативом майстра спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, а також олімпійським нормативом. Має ліцензію на участь у ХХХІІ Олімпійських іграх у Токіо (Японія).

Ірина Гусяк – майстер спорту України міжнародного класу, член збірної команди України, учень-спортсмен відділення боротьби вільної школи вищої спортивної майстерності. Багаторазова чемпіонка і призерка міжнародних змагань, чемпіонатів та Кубків України, чемпіонка Європи з боротьби вільної серед жінок (2019 р.), переможниця світових міжнародних турнірів. Кандидат на участь у ХХХІІ Олімпійських іграх у Токіо (Японія).

Катерина Зелених – майстер спорту України з боротьби вільної, студентка Донецького вищого училища олімпійського резерву  ім.  С.Бубки.  Чемпіонка України з боротьби вільної серед юніорок (березень 2019 р., Харків), бронзова призерка чемпіонату Європи серед юніорок (червень 2019 р., Понтеведра, Іспанія). У складі збірної команди України бере участь у чемпіонаті світу з боротьби вільної серед юніорів (12-18.08.2019 р., Таллінн, Естонія).

Ілля Куліков – майстер спорту України з важкої атлетики, учень обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з важкої атлетики, учень-спортсмен відділення важкої атлетики школи вищої спортивної майстерності. Чемпіон України серед молоді до 23 років (травень 2019 р., Чорноморськ), чемпіон України серед чоловіків (липень 2019 р., Городок, Хмельницька обл.) у ваговій категорії до 96 кг. Отримав право на участь у чемпіонаті Європи серед молоді до 23 років (жовтень, Румунія). Отримує обласну стипендію у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів.

Після жвавого обговорення кандидатур відбулось голосування, і комісія прийняла рішення на користь Вікторії Хапіліної. Отже з 1 вересня 2019 року вона щомісячно отримуватиме з обласного бюджету стипендію в розмірі 6 прожиткових мінімумів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Шановні колеги! Я закликаю вас прискіпливіше аналізувати спортивні результати стипендіатів. Лавка запасних у нас довга, крім того, спортсмени з інших областей з задрістю дивляться в бік Донецької області, і ми маємо створювати конкуренцію. Це стимулюватиме спортсменів, додасть їм працьовитості на тренуваннях і підвищить результати на змаганнях. Головна мета – це Олімпіада в Токіо-2020. Ситуація не найкраща, тому що чимало лідерів Донеччини наразі виступають за інші області. Згадуючи нульовий медальний результат спортсменів Донеччини в Ріо-2016, ми не маємо його повторити в Токіо. До Олімпійських ігор залишилося менше року, тому маємо щомісяця аналізувати підготовку наших спортивних надій до Токіо. У спортсмена має бути єдине завдання – тренуватися, не відволікаючись на інше. Ми маємо забезпечити спортсмену всі необхідні умови для високих результатів!», – наголосив начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик.

З повним переліком перспективних спортсменів, що отримують стипендію з обласного бюджету, можна ознайомитись за посиланням.

 Нагадаємо, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 28.12.2018 № 1569/5-18 «Про призначення стипендій перспективним спортсменам Донецької області», з 1 січня 2019 року було призначено 40 стипендій спортсменам з олімпійських видів спорту: 20 у розмірі шести та 20 у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів, які виплачуються за рахунок коштів обласного бюджету.

З повним переліком перспективних спортсменів, що отримують стипендію з обласного бюджету, можна ознайомитись за посиланням.

Відповідно до Положення про стипендії перспективним спортсменам Донецької області, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації      від 13.02.2017 № 134 (зі змінами), щокварталу управлінням проводиться аналіз виконання індивідуальних планів підготовки перспективних спортсменів, відповідно до якого можливо позбавлення стипендії у разі порушення спортсменом навчально-тренувального процесу, зниження спортивних результатів, невиконання індивідуального плану підготовки або дискваліфікації спортсмена.

Поділитись