2019-04-22

Стоп допінг! Спортивним функціонерам та тренерам Донеччини розповіли про антидопінговий контроль

18 квітня в місті Бахмут у прес-центрі стадіону «Металург» відбувся освітній семінар за темою «Антидопінговий контроль у спорті».

У заході взяли участь керівники обласних спортивних організацій, керівники громадських організацій з видів спорту, тренери-викладачі. Також на захід завітали начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик, начальник управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради Віктор Лис, головний лікар обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Антон Діденко, виконавчий директор Відділення НОК України в Донецькій області Дмитро Подопригора.

Спеціально запрошений гість – провідний спеціаліст Національного антидопінгового центру України (НАДЦУ) Роман Константиновський – у своєму виступі висвітлив такі теми: що є допінг, які міжнародні та національні організації борються з використанням допінгу в спорті, поінформував про Всесвітній антидопінговий кодекс, міжнародні стандарти, заборонений список 2019 року, антидопінгові правила і відповідальність персоналу спортсмена за їх порушення, яка шкода для здоров’я від вживання заборонених речовин. Слухачі отримали антидопінгову літературу та мали змогу поставити запитання.

Володимир Мицик та Антон Діденко зауважили, що спортсмен після великого фізичного навантаження або якихось травматичних наслідків потребує відновлення, і саме дозволеними засобами. На сьогоднішній день альтернативу вживання сумнівних речовин надає обласний лікарсько-фізкультурний диспансер, який для проведення необхідних відновлювальних процедур має сучасне обладнання в місті Бахмут. Так, диспансер пропонує атлетам лімфодренаж, кріотерапію, гіпоксичну оксигенацію, також буде придбано барокамеру.

Роман Константиновський наголосив, що НАДЦУ зацікавлений в розширенні інформаційної антидопінгової роботи – прояснити наявні питання тренери і спортсмени можуть на офіційному сайті https://nadc.org.ua, або звернувшись листом на електронну пошту info[at]nadc.org.ua, шляхом заповнення спеціальної електронної форми або за номерами телефонів: +38(044) 456-51-76, +38(044) 456-12-66.

Поділитись