2022-09-19

Свято першокурсників Донецького обласного коледжу імені Сергія Бубки призупинила повітряна тривога

17 вересня Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю імені Сергія Бубки провів святковий захід для першокурсників «Урочиста посвята в студенти».

Суботнім ранком учні, студенти, викладачі, тренери-викладачі, співробітники та гості коледжу вишикувались у спортивній залі Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка, на базі якого коледж імені Бубки розпочав цей навчальний рік.

Захід відкрився виконанням нашого національного гімна, який викликає почуття національного єднання, гордість за приналежність до українського народу. Народу сильного, вільного і незламного, котрий невпинно демонструє це у боротьбі за цілісність та суверенітет України.

У ці важкі для країни часи учасники заходу схилили голови, аби хвилиною мовчання вшанувати загиблих борців, які віддали власне життя за волю і незалежність України.

Раптово і голосно залунала сирена, сповіщаючи про чергову повітряну тривогу в Полтаві. Директор коледжу одразу дав наказ: «Усім спуститися в укриття!» За пів години, коли загроза минула, урочистий захід продовжився.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області Володимир Мицик, а також директор коледжу, член виконкому Відділення НОК України в Донецькій області Ігор Анушкевич. Вони разом зі студентами четвертого курсу вручили першокурсникам залікові книжки, а також подарунки від Національного олімпійського комітету України.

Клятву студента від імені усіх першокурсників коледжу урочисто промовили Максим Кобрин та Світлана Міщенко.

«Я вас вітаю з початком навчального року! Відтепер ви – студенти спортивного коледжу імені Сергія Бубки. Несіть гордо це звання, – сказав Володимир Мицик. – У цьому навчальному закладі виховано велику кількість спортсменів, знаних у всьому світі: це Ірина Ліщинська, Дмитро Кірпулянський, Аліна Логвиненко та багато-багато інших. І я вірю, що зараз у вашому строю багато відомих у майбутньому спортсменів.

Бажаю вам, щоб у залікових книжках були лише відмінні оцінки і щоб усі ви отримали дипломи коледжу. Знаю, що ви поступили до коледжу не випадково, а усвідомлено, аби підвищити спортивну майстерність. Усвідомлюйте, що ваше майбутнє залежить тільки від вас, а керівництво коледжу і управління фізкультури та спорту Донецької обласної адміністрації докладають чимало зусиль, щоб вам було зручно навчатися і тренуватися.

Сьогодні Україна потерпає від навали агресора – Росії, тому ми вимушені розпочати навчальний рік тут, на Полтавщині. І ми вдячні нашим колегам, що маємо таку можливість. Завдяки неймовірним зусиллям керівництва коледжу на чолі з Ігорем Анушкевичем ми розпочали тут навчальний рік і проводимо цей захід. Я вірю, що в комфортних умовах ви здобудете освіту і підвищите спортивну майстерність.

Донецька обласна адміністрація робить акцент на фізичне виховання, здоров’я і спорт вищих досягнень. Є у нас і обласна штатна команда резервного спорту, до якої включено 27 юних спортсменів, які щомісяця отримують зарплату і також їм йде трудовий стаж. До штатної команди входять й учні вашого коледжу, тож у кожного з вас є шанс увійти до складу цієї команди. Також в нашій області спортсменам і тренерам виплачують стипендії і грошові винагороди.

Я думаю, що скоро ми повернемося додому і надалі будемо видавати квартири спортсменам і тренерам. Все це залежить від Збройних сил України, в які ми віримо. І скоро-скоро буде перемога, і ми разом будемо відбудовувати нашу Україну. Бажаю вам успіхів і перемог – як у спорті, так і в житті!».

Під оплески присутніх Володимир Мицик вручив Листи подяки управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі та активну громадську позицію відзначені: вихователь коледжу Оксана Животенко і тренер-викладач з важкої атлетики Ігор Ігорович Обухов.

 За високі досягнення у спорті, вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту нагороджені: майстер спорту України з боротьби вільної, багаторазова чемпіонка Європи, дворазова чемпіонка світу U17 Марія Єфремова і майстер спорту України з боротьби вільної, багаторазова чемпіонка України, бронзова призерка чемпіонату Європи U17 Анастасія Задворна.

За сумлінну працю, творчий підхід у навчанні студентів, високий професіоналізм та відданість справі Грамоту управління отримала заступник директора з навчальної роботи Ірина Ситковська.

«Дорогі першокурсники, ви почали новий етап свого життя, – зазначив Ігор Анушкевич. – Тепер ви повноправні студенти коледжу імені Сергія Бубки, серед випускників якого 600 майстрів спорту України, понад 60 майстрів спорту України міжнародного класу, 11 заслужених майстрів спорту України, 26 учасників Олімпійських ігор. Семеро наших випускників – володарі олімпійських медалей, заслужені майстри спорту України. Понад 80 наших випускників стали чемпіонами світу та Європи. Тож бажаю вам продовжити цю плеяду іменитих спортсменів.

За всебічну підтримку хочу подякувати голові Донецької обласної військової адміністрації Павлу Кириленку, який у ці дні знаходиться на передовій в Краматорську і веде серйозну плідну роботу, яка наближає нас до перемоги. Висловлюю вдячність управлінню фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації на чолі з Володимиром Мициком; Національному олімпійському комітету України на чолі з Сергієм Бубкою; Відділенню НОК України в Донецькій області на чолі з Віктором Ремським. Ще раз хочу побажати вам міцного здоров’я, процвітання, благополуччя, спортивних перемог. І всім нам – великої перемоги неньки України. Слава Україні!»

Героям слава! – хором відповіли студенти. На завершення – музичний подарунок: пісня січових стрільців «Ой у лузі червона калина».

Поділитись