2018-05-23

Тетяна Профатілова – бронзова призерка чемпіонату Європи з вільної боротьби серед дівчат

З 14 по 20 травня в місті Скоп’є (Македонія) проходив чемпіонат Європи з вільної, жіночої та греко-римської боротьби серед кадетів. Змагання розпочинали борці вільного стилю, продовжили дівчата, а в останні два дні першості на килими спортивної арени «Калє» виходили представники греко-римського стилю.

Донецьку область на чемпіонаті представили чотири спортсмени, і піднятися на п’єдестал пошани вдалося єдиній представниці жіночої статі.

У ваговій категорії 49 кг бронзовою призеркою стала Тетяна Профатілова з Торецька, вихованка тренерів Олега Нікіфорова та Григорія Шепелєва. На стадії 1/8 фіналу вона перемогла борчиню Македонії, у чвертьфіналі поклала на туше спортсменку з Німеччини, проте за вихід у фінал поступилась Розі Женттамасі з Угорщини. У втішній сутичці Тетяна виявилась сильнішою за представницю Азербайджану Севінж Ахадову.

Нагадаємо, у 2017 році Профатілова була срібною призеркою чемпіонату Європи та бронзовою призеркою світової першості серед дівчат.

Інші спортсмени Донецької області не змогли зачепитися за нагороди в Македонії. Щодо борців вільного стилю з Бахмута, вихованців тренерів Максима та Андрія Єфремових, то Микита Савченко (51 кг) поступився у 1/8 фіналу, а Микита Гончаров (60 кг) зупинився на стадії другої втішної сутички. Представник греко-римського стилю Владислав Євтушенко з Краматорська (тренер Олег Євтушенко), як і Гончаров, припинив боротьбу за крок до «бронзової» сутички у ваговій категорії до 60 кг.

Фото – Gábor MARTIN (United World Wrestling)