2021-03-18

Тхеквондисти Донеччини – переможці та призери чемпіонатів України в Харкові

З 14 по 17 березня в місті Харків відбулися чемпіонат України з тхеквондо (ВТФ) у розділі пумсе та чемпіонати України з тхеквондо (ВТФ) серед молодших юнаків, юнаків, дорослих та ветеранів, за підсумками яких команда Донецької області відзначилася низкою нагород.

Серед чоловіків три медалі до скарбнички регіону принесли спортсмени з Дружківки. У ваговій категорії +87 кг кращим став кандидат на участь в Іграх XXXII Олімпіади Андрій Гарбар, таким чином отримавши путівку на чемпіонат Європи, що пройде 8-11 квітня в Софії (Болгарія). Спортсмен-інструктор Донецької обласної штатної команди резервного спорту на 2021 рік Артем Гарбар у ваговій категорії до 87 кг також здобув «золото», святкувавши 4 перемоги. У найлегшій ваговій категорії 54 кг Марк Двібородчин відзначився «бронзою».

Тренерами братів Гарбарів є заслужений тренер України Юрій Бірюков та батько спортсменів Сергій Гарбар, наставниками Марка Двібородчина – заслужений тренер України Володимир Страшненко та Юрій Бірюков. Додамо, що за підсумками чемпіонату України серед ветеранів Сергій Гарбар також отримав «золото».

У віковій групі юнаки 2010-2011 років народження переможцем став Олександр Полеводов у категорії до 27 кг (м. Дружківка, тренер Володимир Страшненко), срібним призером у цій же категорії до 27 кг – Максим Івакін (м. Маріуполь, тренер Олександр Левінчук), у категорії до 36 кг – Михайло Павленко (м. Дружківка, тренер Володимир Страшненко), бронзовими призерами у категоріях 33 кг та 40 кг відповідно Михайло Давиденко (м. Дружківка, тренер Юрій Бірюков) і Нестор Макеєв (м. Маріуполь, тренер Олександр Левінчук).

Серед молодших юнаків 2012-2013 років народження «золото» виборов Микола Нікіфоров у ваговій категорії до 28 кг (м. Маріуполь, тренери Володимир Платонов, Олександр Левінчук), «бронзу» отримали у категоріях 24 кг та 30 кг відповідно Софія Коровченко (м. Дружківка, тренер Володимир Страшненко) і Варвара Артюшкина (м. Мирноград, тренер Сергій Жувака).

На чемпіонаті України з тхеквондо (ВТФ) в розділі пумсе (неолімпійський вид програми) володарями нагород від Донеччини стали представники Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з міста Мирноград: переможцями – Юлія Жувака, Сергій Жувака, Матвій Примас, Олександр Гуртовой, Кирило Бербега, срібними призерами – Лілія Баранова, Олександр Гуртовой, Єгор Дербеньов, Костянтин Землянський, Артем Ратушний, бронзовими призерами – Анна Шуть, Олександра Власенко, Олена Животова, Дамір Глушко.