2023-10-11

Триатлети Донеччини – переможці чемпіонату України з дуатлону та V турніру на призи Віктора Зємцева

8-9 жовтня в селі Бояни Чернівецької області відбулися престижні змагання з триатлону за програмою дуатлон – чемпіонат України серед дорослих, молоді, юніорів, юнаків і кадетів, чемпіонат України в естафетах-мікст (дорослі, юнаки), а також V турнір на призи чемпіона світу, майстра спорту України міжнародного класу Віктора Зємцева.

Попередні чотири змагання в честь легендарного триатлета Донеччини – з 2018 по 2021 роки – незмінно приймало місто Слов’янськ, але в 2023-му, через російське повномасштабне воєнне вторгнення та близькість бойових дій, турнір перенесли на Буковину.

Співорганізаторами змагань виступили: Міністерство молоді та спорту України, Федерація триатлону України, Чернівецька та Донецька обласні адміністрації, Слов’янська міська військова адміністрація, Чернівецька обласна федерація з триатлону.

Дорослі спортсмени, молодь та юніори змагалися за програмою, яка включала біг 5 км, їзду на велосипеді 20 км та біг 2,5 км. Юнаки та кадети долали наступну дистанцію: біг 2,5 км + їзда на велосипеді 8 км + біг 1 км.

Від Донеччини на турнірі гідно виступили 12 спортсменів Школи вищої спортивної майстерності та Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім.С.Бубки, які представляють місто Слов’янськ.

У віковій категорії чоловіки та чоловіки-молодь впевнену перемогу здобув Іван Шевченко. Бронзовим призером серед чоловіків став Іван Меньшиков.

Серед жінок перемогу святкувала Ксенія Левковська.

Серед жінок-молоді срібну нагороду виборола Милена Ледзевірова.

У віковій категорії юніори на першу сходинку п’єдесталу зійшов Іван Ткаченко.

У категорії дівчата перемогу виборола Кіра Агафонова.

Серед кадетів «золотом» відзначився Захар Цівковський, «бронзою» – Данило Драгулян.

За підсумками командного заліку чемпіонату України представники Донеччини двічі піднялися на найвищу сходинку п’єдесталу пошани: серед дорослих – Іван Шевченко, Ксенія Левковська та Іван Меньшиков, серед юнаків – Захар Цівковський, Кіра Агафонова та Данило Драгулян.

У другий день змагань спортсмени Донецької області підтвердили своє лідерство в естафеті-мікст. Серед дорослих перемогу вибороли Іван Шевченко, Ксенія Левковська та Іван Меньшиков. Серед юнаків кращими стали Захар Цівковський, Кіра Агафонова та Данило Драгулян.

Тренерами триатлетів Донеччини є Георгій та Ольга Драгуляни.