У Донецькій області робитимуть все задля збереження спортивного потенціалу регіону
В умовах російської збройної агресії проти України найбільшим скарбом спортивної Донеччини є професійні кадри. Головним завданням сьогодення є збереження провідних атлетів і тренерського складу, зокрема, представників Школи вищої спортивної майстерності регіону, роботу якої обговорили на засіданні колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації 30 травня.
«Сьогодні вся спортивна спільнота Донецької області має триматися разом, аби зберегти нашу еліту – тренерів і атлетів, які з року в рік прославляють регіон та Україну на міжнародних змаганнях. Вони продовжують це робити і в сьогоднішні складні часи: за 5 місяців 2022 року спортсмени Донеччини взяли участь у 56 міжнародних заходах, де вибороли 84 медалі, з яких 44 золоті. І керівництво Донецької облдержадміністрації зі свого боку продовжує сприяти розвитку спорту. Так, планується, що з 1 червня 80 атлетів та 30 тренерів з олімпійських, неолімпійських та видів спорту серед осіб з інвалідністю отримуватимуть щомісячні стипендії, а спортсмени-інструктори Донецької обласної команди резервного спорту, що має 20 штатних одиниць – заробітну плату», – наголосив начальник управління Володимир Мицик.
Директор Школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова зазначила, що станом на кінець 2021 року в школі функціонувало 17 відділень з видів спорту: бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, важка атлетика, велоспорт, вітрильний спорт, водне поло, волейбол, гандбол, дзюдо, легка атлетика, плавання, стрільба кульова, стрибки у воду, сучасне п’ятиборство, триатлон, тхеквондо (ВТФ).
Групи вищої спортивної майстерності та групи спортивного удосконалення поповнювалися новими учнями та на кінець 2021-го охопили загалом 420 осіб (295 – постійного складу, 125 – змінного). Серед них – 8 заслужених майстрів спорту України, 37 майстрів спорту міжнародного класу, 134 майстри спорту, 95 кандидатів у майстри спорту. До складу національних збірних команд торік входило 105 спортсменів ШВСМ (основний склад – 63, кандидати – 32, резерв – 10).
Навчально-тренувальну роботу здійснювали 63 кваліфіковані тренери-викладачі, з них 35 штатних, 31 має почесне звання «Заслужений тренер України», 12 – «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України», 56 – вищу категорію.
Спортсмени ШВСМ Донецької області в 2021 році здобули 548 медалей на чемпіонатах України у різних вікових групах. В ігрових видах спорту найбільшого успіху досягли гандболісти, які в складі команди «Донбас» здобули срібні медалі Суперліги чемпіонату України та Кубку України. На чемпіонатах Європи атлети ШВСМ відзначилися 20 нагородами (3 золотими, 7 срібними, 10 бронзовими), на чемпіонатах світу – 8 медалями (3 золотими, 3 срібними, 2 бронзовими). Міжнародних успіхів досягли представники таких видів спорту, як бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, важка атлетика, велосипедний спорт, легка атлетика і тхеквондо (ВТФ).
Протягом 2021 року задля забезпечення навчально-тренувального процесу проведено роботу з придбання спортивної форми, взуття, медикаментів, інвентарю та обладнання (зокрема, придбано запасні частини для велосипедів, а також лазерні пістолети з портативними мішенями до них для відділення сучасного п’ятиборства).
«На жаль, зараз через російську збройну агресію проти України для спорту вищих досягнень настали важкі часи. Представники ШВСМ Донеччини найбільшу кількість спортивних баз – а саме дев’ять – використовували в місті Маріуполь, що дуже постраждало від ворожих військ. Таким чином, спортсменам і тренерам потрібно підлаштовуватися під нові умови. Близько половини наших атлетів виїхали за кордон, аби продовжити підготовку до міжнародних стартів, виконувати нормативи до чемпіонатів Європи та світу. Робимо і будемо робити все, аби зберегти наш кваліфікований тренерський склад і всіх провідних спортсменів, підготовка яких ведеться роками», – резюмувала Крістіна Русінова.
Поділитись
Поделиться "У Донецькій області робитимуть все задля збереження спортивного потенціалу регіону"