2020-08-04

У Маріуполі визначилися чемпіони України зі скелелазіння в швидкості

З 1 по 5 серпня центр спорту та відпочинку «Аляска» у Маріуполі став місцем проведення великого скелелазного фестивалю, який розпочався з чемпіонату України в швидкості (формат «Рекорд»). Національні змагання зібрали 49 спортсменів – 29 чоловіків та 20 жінок, які представляли 8 областей країни: Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Київської, Кіровоградської, Одеської, Харківської, Чернівецької.

За відсутності найтитулованішого скелелаза України в чоловічих змаганнях – заслуженого майстра спорту України Даниїла Болдирева з Донецької області – запеклу боротьбу за нагороди повели майстри спорту України міжнародного класу Костянтин Павленко з Одещини та Ярослав Гонтарик з Дніпропетровщини, майстри спорту України Богдан Ботнар з Харківщини та Ярослав Ткач з Кіровоградщини. У «бронзову» забігу Ярослав Ткач показав результат 6,183 секунд, а Ярослав Гонтарик припустився помилки, зірвавшись з траси. У фіналі Костянтин Павленко був швидшим за Богдана Ботнара (6,091 та 6,425 секунд відповідно).

Серед жінок весь п’єдестал пошани зайняли майстри спорту України з Дніпропетровської області. Перемогу здобула Тетяна Колкотіна, яка у фіналі випередила Аліну Щигарєву (8,755 та 9,637 секунд відповідно). Замкнула трійку призерок Оксана Бурова, яка в боротьбі за «бронзу» перемогла Софію Гладку з Одещини.

Окремо відзначимо виступ на чемпіонаті України скелелазів Донецької області. Чотирнадцятирічна краматорчанка Анастасія Кобець, вихованка тренера Сергія Фоміна, серед жінок посіла 6 місце в кваліфікації та 8 місце в підсумку, а В’ячеслав Фроленков із Маріуполя (тренер Максим Долгих), який тільки рік на серйозному рівні займається скелелазінням, серед чоловіків став шостим у кваліфікації, але, на жаль, зірвався з траси в 1/8 фіналу.

3-4 серпня Маріуполь приймає змагання зі скелелазіння «Кубок Приазов’я», а 5 серпня – відкритий чемпіонат Донецької області зі скелелазіння в швидкості (формат «Рекорд»).

Поділитись