2017-11-10

У рядах олімпійців Донеччини, що готуватимуться до Токіо-2020, відбулася зміна поколінь

З числа 109 спортсменів Донецької області, які в 2017 році були визначені кандидатами на участь у ХХХII літніх Олімпійських іграх 2020 року в Токіо (Японія), співвідношення представників юнацького, юніорського, молодіжного віку та дорослих становить 68% до 32%.

Про це на розширеному засіданні колегії управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, яке відбулося 9 листопада в Краматорську, заявила в.о. директора школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова.

За її словами, суттєво зменшується кількість елітних спортсменів регіону, для яких Олімпіада 2020 року може бути вже третьою і навіть четвертою. І тим важливіше приділити увагу роботі з резервом, ставити за мету набуття молодими спортсменами в найближчі три роки міжнародного змагального досвіду.

Крістіна Русінова зазначила, що із загальної кількості кандидатів на участь у майбутніх Іграх від Донеччини індивідуальні плани підготовки виконали 58 спортсменів (53,2%), частково виконали – 34 спортсмени (31,2%), не виконали – 15 спортсменів (13,8%), у декретній відпустці знаходяться 2 спортсменки – Аліна Махиня та Юлія Шимечко (Каліна).

Серед спортсменів, які виконали індивідуальні плани підготовки, найкращих результатів досягли:

Окрім цього, в області з’явилися нові зірки, які гідно виступили на міжнародних стартах та можуть поповнити список кандидатів на участь в Олімпійських іграх 2020 року:

Також поповнили ряди кандидатів на участь у Олімпійських іграх перспективні спортсмени, які перейшли з інших областей і мають потенціал взяти участь у головних стартах чотириріччя: Надія Єфімчук (важка атлетика), Ілля Маловичко, Ігор Львов (вітрильний спорт), Вікторія Калюжна, Єгор Жуков, Роман Кузьмінов (легка атлетика), Андрій Шклярук (стрільба кульова), Віра Соснова (триатлон).

Крістіна Русінова зазначила, що першими в боротьбу за право представляти Донеччину та Україну на Олімпійських іграх-2020 вступили триатлоністи. Протягом поточного року, виступаючи на рейтингових міжнародних змаганнях, спортсмени накопичували рейтингові бали, які в подальшому можуть допомогти отримати ліцензії. Так, на сьогоднішній день Віра Соснова розташувалась на 234-й сходинці, Маргарита Крилова – на 276-й, Іван Меньшиков – на 400-й сходинці за рейтингом ІТU (Міжнародний Союз Триатлону).

Накопичувати рейтингові бали протягом усього чотириріччя будуть спортсмени з тхеквондо ВТФ: у поточному році Михайло Шелест розташувався на 65-й сходинці олімпійського рейтингу, Андрій Гарбар – на 109-й.

У 2018 році перші ліцензії розіграють на чемпіонатах світу з важкої атлетики та стрільби кульової, а з січня 2018 року на ліцензійних міжнародних змаганнях з дзюдо будуть нараховуватися рейтингові бали з коефіцієнтом 0,5.

Наприкінці свого виступу Крістіна Русінова зауважила, що є необхідність внесення змін до списку спортсменів-кандидатів на участь у ХХХІІ літніх Олімпійських іграх 2020 року в м. Токіо (Японія) на 2018 рік (* Список буде опубліковано після доопрацювання додатково).

Поділитись