Відокремлений підрозділ Федерації альпінізму і скелелазіння України в Донецькій області
Адреса :
Керівник :
тел :
email : ronistr4@gmail.com
Скелелазіння – це один із видів спорту, який останній час швидко прогресує і плавно перемістився із природнього рельєфу на штучний. Саме скелелазіння на штучному рельєфі стало олімпійським видом спорту.
Існує три базисні види скелелазіння.
Перший вид – лазіння на швидкість по еталонній трасі. Це траса довжиною 15.5 м, з негативним кутом нахилу. Набір зачіпок на цій трасі стандартний і розташовані вони на певних місцях до сантиметра. Це означає, що траса абсолютно однакова в будь-якій країні миру і на будь-яких змаганнях. Така траса пробігається професіоналами за 6 сек.
Другий вид – лазіння на складність із нижньою страховкою. Для цього призначені стенди від 15 метрів і вище, зі складним рельєфом і негативним кутом нахилу. У цьому виді скелелазіння результат залежить від висоти підйому спортсмена, тому що складність трас дуже висока.
Третій вид – болдеринг, це лазіння по трасах надвисокої складності висотою до 4,5 метрів без страховки. Страховка забезпечується за рахунок матів достатньої товщини, на які спортсмен падає у випадку зриву. Рельєф стендів складний, різноманітної конфігурації, з негативним кутом нахилу, що переходить у стелю. Тому траси в болдерингу короткі, але максимально складні.