2017-12-13

Віктор Ремський: «До кінця січня 2018 року Відділення НОК України в Донецькій області запрацює повноцінно»

Про це голова Відділення НОК України в Донецькій області, заступник голови Донецької обласної державної адміністрації наголосив 13 грудня в Києві на семінар-нараді Національного олімпійського комітету України з суб’єктами олімпійського руху. Віктор Ремський звітував про діяльність регіонального Відділення в поточному році та озвучив плани на 2018-й.

«У силу певних причин, на жаль, ми не змогли в 2017 році зареєструвати Відділення НОК України в Донецькій області як неприбуткову організацію. І нашим головним спонсором була обласна державна адміністрація, обласна військово-цивільна адміністрація – з обласного бюджету залучено 325 тис. грн. Але вже на початку наступного року ми отримаємо для Відділення статус неприбутковості, що сприятиме значному покращенню бюджету – у нас є перелік спонсорів, і однозначно, це будуть мільйони гривень. До кінця січня 2018-го Відділення абсолютно повноцінно запрацює, я в цьому впевнений.

Спортивна спільнота Донецької області живе дуже дружньо, ми тісно співпрацюємо з усіма федераціями – з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Вважаю, що на сьогоднішній день для популяризації, розвитку олімпійського руху у нас все робиться на достатньо високому рівні. Чого ми досягли? На території Донецької області, підконтрольній Україні, протягом 2017 року збудовано 103 футбольних поля зі штучним покриттям (один такий майданчик – це в середньому 1,5 млн. грн.). Окрім того, на 12 млн. грн. з обласного бюджету придбано обладнання для 200 тренажерних майданчиків, які розташовані при загальноосвітніх школах, у громадських місцях та є загальнодоступними. Також будуємо льодову арену, два басейни, ремонтуємо наявні спортивні об’єкти.

На Донеччині ми суттєво допомагаємо своїм спортсменам. На жаль, на Олімпійських іграх 2016 року представники регіону не змогли здобути медалі і, таким чином, не отримали високих грошових нагород від області (за «золото» передбачалось 780 тис. грн., «срібло» – 500 тис. грн., «бронзу» – 340 тис. грн.), але подяку з обласного бюджету виплатили 5 атлетам, які посіли четверте-шосте місця, та їх тренерам (на загальну суму 981 875 грн.). Протягом 2017 року ми продовжували виплачувати одноразові грошові винагороди спортсменам з олімпійських, неолімпійських видів спорту, які успішно виступали на міжнародних змаганнях, а також їх тренерам – загальна сума виплат становить 1 643 тис. грн.

Щомісячні обласні стипендії отримують 70 спортсменів, серед яких 40 представляють олімпійські види спорту, 15 – неолімпійські види спорту і ще 15 – види спорту серед людей з особливими потребами. Усього на підтримку провідних атлетів області на сьогоднішній день виплачено 5 169 тис. грн., також стипендіями своїх спортсменів забезпечують міста, райони.

У календарі Відділення – багато різноманітних заходів. Найкраще Олімпійський урок у 2017 році ми провели 9 вересня в краматорському парку «Сад Бернацького», де діяли 28 спортивних локацій, а почесними гостями стали бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 року, чемпіонка світу та Європи з легкої атлетики (потрійний стрибок) Ольга Саладуха, володар Кубку світу зі спортивної ходьби, учасник Олімпійських ігор 2012 і 2016 років Руслан Дмитренко, учасниця Олімпійських ігор 2016 року в бігу на 400 м з бар’єрами Вікторія Ткачук. Також незабутнім у році, що минає, став 20-й ювілейний турнір з волейболу серед ветеранів на призи Люгайло (21-23 вересня, Краматорськ), де в одному місці зібралися 5 олімпійських чемпіонів: Станіслав Люгайло – 1964 року, Федір Лащонов – 1980 року, Володимир Іванов, Володимир Беляєв, Віктор Михальчук – 1968 року.

На жаль, ще й досі багато людей бояться їхати в Донецьку область. Але я запевняю: в українських містах Донеччини тривають нормальні соціально-побутові процеси, абсолютно усюди розвивається інфраструктура. У регіоні буде 39 опорних шкіл (з повним капітальним ремонтом), серед яких 5 вже готові і ще 3 закінчать до кінця місяця. І ці школи матимуть по 2 спортивні зали: один загальний ігровий, другий – спрямований на розвиток конкретного виду спорту (першою ініціативу тут проявила Донецька обласна федерація самбо).

Дуже амбітні плани у нас на наступний рік. Це стосується і розбудови спортивної інфраструктури, де найбільшим проектом є будівництво регіональної олімпійської бази в місті Святогірськ. На сесії Слов’янської міської ради мають вирішити питання щодо передачі для цього оздоровчого табору «Лісова казка». Нове життя після переміщення з Донецька в Бахмут отримає і Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки, коли буде проведена реконструкція п’ятиповерхового гуртожитку по вул. Благовіщенській.

На засіданні Виконкому Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області, яке відбулося в Краматорську 22 листопада, ми визначили три напрямки використання грошових коштів, які надходитимуть від спонсорів: 1) створення і придбання власної місцевої атрибутики; 2) закупівля спортивного знаряддя, необхідного в першу чергу для наших олімпійців; 3) виплачувати додаткові стипендії для спортсменів і тренерів, які чогось досягли або готуються на Олімпіаду», – доповів Віктор Ремський.

Працівники Національного олімпійського комітету України подякували Віктору Ремському за починання, які впроваджуються в регіоні, і висловили сподівання щодо розширення діяльності Відділення в наступному році.

«За кілька років нарешті ми маємо працююче Відділення НОК України в Донецькій області. Були перереєстровані громадські федерації з олімпійських видів спорту, представники яких цього року змогли провести звітно-виборну Асамблею. Вітаємо Вас із обранням, і маємо побажання. Як і будь-яке відділення, В НОК у Донецькій області повинно мати приміщення, штат людей, які займаються поточною роботою. У регіоні в якості адміністратора (помічника) має працювати молода людина, яка закінчила або закінчує спортивну кар’єру та отримуватиме стипендію від Відділення. Управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації на чолі з Володимиром Мициком працює дуже потужно, але треба окремо організувати роботу саме Відділення, яка рухатиметься в паралельному напрямку», – зазначила в зверненні до Віктора Ремського виконавчий директор НОК України Наталія Коваленко.

«Дуже класний звіт, дуже багато робите. Зазначу лише, що одним із найважливіших напрямків роботи Відділення має стати створення інформаційного простору і популяризація олімпійських цінностей – навколо усього того, що вже робиться: покращення матеріальної бази, інфраструктури, підтримка спорту найвищих досягнень. Необхідно створювати якісь власні проекти, фірмові заходи, що спираються на спорт, культуру, освіту. Тобто не просто турнір, а якийсь майстер-клас, навчання – треба працювати на загал, на населення, яке ще не залучене до занять спортом. Щоб у нас були вболівальник, щоб були батьки, які хочуть привести своїх дітей до секцій», – відзначила начальник управління олімпійського руху НОК України Ганна Сорокіна.

«Від Комісії хочу сказати велику вдячність, що взялися за цю роботу. Нам було надзвичайно важливо почути, як все-таки живе Донецька область і що в регіоні робиться з точку зору розвитку олімпійського руху. Ми знаємо, які проблеми стояли на шляху відтворення цього. І думаємо, що поєднання адміністративного важелю в розбудові олімпійського руху на даному етапі – це надзвичайно важлива річ. Давайте тримати зв’язок і робити спільну справу! Щиро бажаємо вам успіху!», – підсумував голова Комісії по роботі з регіональними відділеннями НОК України Володимир Ковальов.

Поділитись