2018-05-09

Вперше в Україні: учбові сесії для інструкторів від Академії дзюдо IJF

15-20 квітня у Києві, на базі олімпійської підготовки «Конча-Заспа», відбулась учбова сесія Академії дзюдо IJF (Міжнародна федерація дзюдо).

Як відзначив один із головних ініціаторів заходу, віце-президент Федерації дзюдо України Олександр Нагібін, у залі панує атмосфера класичного дзюдо, яке народжене в Японії. Навіть коли з-за хмари виходить сонце, то за плакатом із постаттю Дзігоро Кано постає тінь дерева з листями. І легко уявити, що це сакура…

Навчання проводять спеціалісти навчального сектору JF. Те, що українські студенти швидко «розгризають граніт науки», ще раз підтвердив Даніель Ласкау, спортивний директор IJF, чемпіон світу 1991 року.

 

 

 

 

 

 

«А ще мені подобається організація заходу, атмосфера, в якій відбувається це дійство. Щоправда, це природньо, адже Україна неодноразово проводила різні змагання на високому рівні, ваші менеджери – досвідчені спеціалісти. Гадаю, це – тільки початок великої роботи, і у вас буде влаштовано ще багато подібних курсів», – сказав Даніель Ласкау.

 

 

 

 

 

 

Розглядалась методика навчання різноманітними технічними діями в партері та стійці. Також відбувалось навчання з ката дзюдо. Дзюдоїстська освіта – різнобічна. Наприклад, дуже цікавий «предмет» – геометрія, яка за допомогою малюнків, жестів і прийомів демонструє, що кути бувають різними.

 

 

 

 

 

 

А сесія – справа серйозна. Слухачі тягнули екзаменаційні білети, а потім продемонстрували на практиці той чи інший прийом або рух. Сентенцію, що іспити – це не жарти, може підтвердити старший тренер чоловічої збірної Артем Блошенко, котрий, до слова, після випробування проводив тренування нашої національної команди у рамках підготовки до чемпіонату Європи.

 

 

 

 

 

По закінченню курсу студенти здали екзамен, і ті з них, хто отримав високий середній бал, отримали сертифікат «Інструктор дзюдо» міжнародного зразка та отримали допуск до наступного рівня навчання. З усіма завданнями успішно впорався й тренер-викладач ДЮСШ міста Покровськ Віталій Сулима. Отже, після закінчення сесії всім буде, що згадати, і це не тільки «фото на згадку».

Поділитись