Громадське об’єднання «Федерація важкої атлетики Донецької області»

Адреса : 84200, м. Дружківка, вул. Соборна, б. 4

Керівник : Третьяков Сергій Володимирович

тел : +380508006944 (секретар Конопльов Ігор В’ячеславович)

email : vazhka-athl@i.ua

Датою народження Федерації вважається 22 грудня 1995 року. Федерація Донецької області є осередком Федерації важкої атлетики України.

Важка атлетика культивується у 10 містах Донеччини: Маріуполі, Вугледарі, Білозерському, Бахмуті, Дружківці, Краматорську, Селидовому, Лимані, Покровську, Новогродівці, а також у Волноваському районі.

Базовими навчальними закладами задля розвитку виду спорту є Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа з важкої атлетики та Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки. Відділення з важкої атлетики мають декілька спортивних шкіл області.

За період часу з перереєстрації Федерації важкої атлетики у місті Дружківка досягнуто наступних результатів на міжнародному помості:

2015: чемпіонка Європи – Каліна Юлія; чемпіон Європи та світу серед юнаків до 17 років – Обухов Ігор; чемпіонка Європи, бронзова призерка чемпіонату світу серед дівчат до 17 років, бронзова призерка чемпіонату Європи серед юніорок до 20 років – Шевкопляс Альона; срібна призерка (вдруге) чемпіонату Європи серед юніорок до 20 років – Коханенко Олена; за результатами виступу важкоатлетів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях у 2015 році Донецька область стала кращою в Україні, а Юлію Каліну та Романа Зайцева визначено кращими важкоатлетами України;

2016: бронзова призерка чемпіонатів Європи та світу серед юніорок до 20 років – Шевкопляс Альона; бронзова призерка чемпіонату Європи серед молоді до 23 років – Коханенко Олена; мале «срібло» чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років за поштовх – Обухов Ігор; мала «бронза» чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років за ривок – Кобець Максим; за результатами виступу важкоатлетів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях у 2016 році Донецька область посіла друге місце;

2017: бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років – Куліков Ілля; VІ місце чемпіонату світу серед юніорок до 20 років – Шевкопляс Альона;

2018: ІV місце чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років – Митрофанов Віталій; V місце і мала «бронза» за поштовх на чемпіонаті Європи серед молоді до 23 років та участь у чемпіонаті світу серед чоловіків – Куліков Ілля;

2019: бронзова призерка чемпіонату Європи серед юніорок до 20 років – Бородіна Крістіна; V місце чемпіонату Європи серед юнаків до 17 років – Бурбала Євген; V місце чемпіонату Європи серед молоді до 23 років та участь у чемпіонаті світу серед чоловіків – Куліков Ілля.

Гордістю важкої атлетики Донецької області є: чемпіонка Європи, бронзова призерка чемпіонату світу, дворазова призерка чемпіонатів Європи, заслужений майстер спорту України Юлія Шимечко (Каліна) та триразовий призер чемпіонатів світу, триразовий чемпіон світу серед юніорів, учасник Олімпійських ігор 2000, 2008 років, заслужений майстер спорту України Артем Удачин.