Янголи спорту: На фотовиставці загиблих під час російсько-української війни – 17 представників Донеччини
Фотопроєкт «Янголи спорту» – це реквієм за українськими спортсменами, тренерами і спортивними працівниками, життя яких обірвала розв’язана російським агресором повномасштабна війна. У квітні 2022 року Спортивним комітетом України спільно з Міністерством молоді та спорту України був створений спеціальний сайт. Наступним кроком стала організація фотовиставок у різних містах України: Києві, Львові, Івано-Франківську, Житомирі, Рівному.
На виставку в Києві 17 лютого завітали голова Донецької облдержадміністрації, начальник обласної військової адміністрації Павло Кириленко, заступник Міністра молоді та спорту України Віталій Лавров, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик, керівники низки обласних організацій фізкультурно-спортивної спрямованості Донеччини, спортсмени, тренери та інші працівники спортивної сфери.
«Спорт – це те, що в усі часи виховує незламну волю до перемоги. Спортсмени Донеччини під чуйним керівництвом своїх тренерів, попри всі випробування та труднощі, з року в рік досягають найвищих перемог. А сьогодні представники спортивної спільноти Донецької області також роблять усе можливе задля нашої спільної перемоги над ворогом безпосередньо на полі бою. На превеликий жаль, розпочата російським агресором та підтримана білоруським керівництвом повномасштабна війна спричинила багато людських жертв. Також наслідок ворожих бомбардувань і обстрілів – це безліч зруйнованої інфраструктури, у тому числі у сфері спорту. Враховуючи це, позиція України щодо дискусій про допуск спортсменів із країн-агресорок до міжнародних змагань рішуча та однозначна: росіянам та білорусам не місце на чемпіонатах світу, Європи та Олімпійських іграх, допоки не виведені окупаційні війська з усієї української території та не вирішено питання компенсації заподіяних Україні збитків. Вічно шануватимемо пам’ять усіх мирних мешканців, яких вбили окупанти, та усіх наших захисників і захисниць, які віддали свої життя за незалежність та територіальну цілісність держави», – зазначив Павло Кириленко.
Також в рамках презентації фотовиставки слово взяли президент Спортивного комітету України, ініціатор проєкту «Янголи спорту» Ілля Шевляк, рідні та близькі загиблих.
На чорно-білих світлинах – 120 представників спортивної спільноти України. 17 фотографій ілюструють історії спортсменів, тренерів, працівників спорту Донецької області.
Серед них – ті, кого ворожі снаряди та кулі вбили у своїх домівках, у своїх рідних населених пунктах. У селі Зайцеве обстріл окупантів обірвав життя заступника директора комплексної дитячо-юнацької спортивної школи № 1 Бахмутської міської ради, тренера зі стрільби кульової Галини Поповської. У заблокованому російськими загарбниками Маріуполі в березні 2022 року загинули майстер спорту України з водного поло Євген Обедінський, майстер спорту України з велоспорту та з морського багатоборства Олександр Оношко, тренер з пауерліфтингу Артур Коновка, тренер з футболу Віктор Ткачук, тренер з боксу Роман Захаров, суддя міжнародної категорії з боксу Олексій Купирєв.
Найбільш трагічною є смерть від російських обстрілів безневинних дітей Маріуполя: 11-річна гімнастка Катерина Дяченко та 14-річна важкоатлетка Аліна Перегудова прагнули на змаганнях найвищого рівня здобувати перемоги для Донеччини та України, але усі їх мрії окупанти поховали в буквальному сенсі…
Проєкт «Янголи спорту» – це також історії спортсменів і тренерів, які віддали свої життя, захищаючи рідну країну в лавах Збройних Сил України та територіальної оборони. Чимало представників спортивної спільноти Донецької області пішли на фронт заради світлого й мирного майбутнього держави, аби їх колеги наближали в тилу спільну перемогу над окупантами, і на спортивному небосхилі продовжували з’являтися нові талановиті зірочки української Донеччини.
Так, долучившись до Сил оборони добровольцями, загинули тренер з важкої атлетики Сергій Колоколов, переселенець із Донецька у Волноваху, та президент «Донецької обласної федерації рукопашного бою «Донбас», тренер і суддя національної категорії Ігор Чечинов зі Слов’янська.
Лише 22 роки було регбісту Владиславу Горбунову з Мирнограду, який пішов служити за щирим покликом серця. У 21 рік обірвалося життя Дениса Сосненка зі Слов’янська – спортсмена з таїландського боксу Муей Тай, який був волонтером гуманітарної місії «Чорний тюльпан». Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня 20-річний спортсмен з морського багатоборства Максим Малков з Маріуполя. Таку ж державну нагороду має багаторазовий переможець і призер чемпіонатів України з кікбоксингу WTKA Олександр Супрунов, учасник бойових дій на «Азовсталі». Лейтенант державної прикордонної служби Федір Темір активно займався легкою атлетикою, кросфітом, плаванням, греблею, стрільбою, а 25-річний краматорчанин Станіслав Артеменко, боєць полку «Азов», професійно займався боксом – усі вони пожертвували своїм життям, мужньо захищаючи Україну від російських окупантів.
Герої не вмирають, вони завжди залишатимуться в наших серцях і спогадах. Вічна пам’ять!
Поділитись
Поделиться "Янголи спорту: На фотовиставці загиблих під час російсько-української війни – 17 представників Донеччини"