2023-06-25

Європейські ігри-2023. Легкоатлетки Донеччини допомогли Україні повернутися до першого дивізіону

Сілезький стадіон польського міста Хожув з 20 по 25 червня став місцем проведення командного чемпіонату Європи з легкої атлетики в рамках III Європейських ігор.

Донеччину в складі збірної України на цьому турнірі представили 4 легкоатлетки Школи вищої спортивної майстерності регіону. Вони набрали 33 залікових очка, чим допомогли українській команді посісти 2 сходинку в підсумковому заліку другого дивізіону та отримати путівку в перший дивізіон на наступний командний чемпіонат Європи, що має пройти влітку 2025 року.

Вікторія Ткачук виграла змагання другого дивізіону в бігу 400 метрів з бар’єрами, із результатом 55,87 секунд випередивши 7 суперниць у своєму забігу A та ще 8 атлеток у забігу B.

Валерія Зіненко в бігу на 5000 м стала четвертою серед шістнадцяти учасниць із особистим рекордом на цій дистанції – 15 хвилин 36,98 секунд.

Марія Ларіна у штовханні ядра з результатом 13,30 м посіла 13 місце.

Українська жіноча естафета 4х100 м, у складі якої бігла Олена Радюк-Кючук, на жаль, не фінішувала.

Відзначимо, що на командному чемпіонаті Європи з легкої атлетики збірна України виступила в другому дивізіоні вперше – пониження у класі цьогоріч відбулося після зняття нашої команди на попередньому Євро-2021 через коронавірус. Аби повернутися до елітного першого дивізіону, необхідно було увійти до топ-3 командного рейтингу другого дивізіону.

За перемогу в дисципліні свого легкоатлета команда отримувала 16 залікових очок, за друге місце нараховувалось 15 балів, за третє – 14, і так далі. У підсумку, в Хожуві збірна України поступилася тільки спортсменам Угорщини, випередивши представників Литви, Словенії, Румунії, Данії, Сербії, Словаччини, Хорватії, Естонії, Болгарії, Кіпру, Латвії, Ісландії, Люксембургу та Молдови.

«Це точно одні з найяскравіших змагань в моєму житті! Кожен боровся за повернення в перший дивізіон, і ми були справжньою командою! Такі моменти дуже надихають», – прокоментувала виступ Вікторія Ткачук.

«Я безмежно пишаюся нашою командою. Пишаюся всіма, хто за нас вболівав. Пишаюся всіма людьми, які нас захищають і дають нам можливість жити! Слава Україні! Слава захисникам України», – написала в Instagram Валерія Зіненко.