2021-08-27

Юлія Павленко здобула для Донеччини першу медаль Паралімпійських ігор-2020

На Іграх XVI Паралімпіади, що тривають у столиці Японії Токіо з 24 серпня по 5 вересня, володарем першої медалі серед спортсменів Донецької області в складі збірної команди України стала Юлія Павленко – майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики із міста Бахмут.

У змаганнях зі стрибків у довжину серед тотально незрячих атлеток (нозологія Т11) Юлія здобула бронзову нагороду. Свій кращий результат під орудою заслуженого тренера України Вячеслава Поньки, який знаходився поруч і здійснював рахунок під час стрибків, наша спортсменка продемонструвала в третій спробі – 4.86 м. Перемогла Сільванія Коста де Олівейра з Бразилії, стрибнувши на 5 метрів, а другою стала Асіла Мірзайорова з Узбекистану (4.91 м).

Зазначимо, що медаль Паралімпійських ігор у Токіо стала першою в спортивній кар’єрі Павленко – на Паралімпіадах 2008, 2012 та 2016 років Юлії не вдалося увійти до числа призерів. Серед її спортивних досягнень – «бронза» чемпіонатів світу 2008, 2013 років, чемпіонату Європи-2009, «срібло» чемпіонату світу-2019, чемпіонату Європи-2012, дворазова переможниця та бронзова призерка чемпіонату Європи-2021. Першим тренером Юлії є Ігор Скирда, вона є вихованкою Донецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю.

Склад паралімпійської збірної України на Іграх XVI Паралімпіади налічує 146 спортсменів, спортсменів-лідерів та спортсменів-спарингів з 15 видів спорту, серед яких Донецьку область представляють 14 спортсменів та 1 спортсмен-лідер з 4 видів спорту: плавці Юрій Дворський, Сергій Кліпперт, Олександр Комаров, Василь Крайник, Ярина Матло, Ярослав Семененко, Віктор Смирнов, Андрій Трусов, Данило Чуфаров, легкоатлети Юлія Павленко, Володимир Пономаренко, Микола Жабняк та спортсмен-лідер Вячеслав Понька, велосипедист Єгор Дементьєв, веслувальник Ярослав Коюда.

Поділитись