2023-05-10

Юні важкоатлети Донецької області – володарі нагород чемпіонату України в Луцьку

З 30 квітня по 6 травня в місті Луцьк відбувся чемпіонат України з важкої атлетики серед юнаків і дівчат до 17 років та до 15 років, загальна кількість учасників якого склала 370 осіб.

Донецьку область на змаганнях представили 20 спортсменів, з яких 13 зійшли на п’єдестал пошани. У сумі двоборства 4 важкоатлети регіону стали чемпіонами, 5 – срібними призерами, 3 – володарями «бронзи». Загальна кількість нагород, з урахуванням медалей за вправи ривок і поштовх – 36.

Потужний виступ юнаків до 15 років дозволив збірній Донеччині виграти командний залік серед 20 регіонів України. Перемоги в цій віковій групі у сумі двоборства здобули: у ваговій категорії до 45 кг із результатом 124 кг – Данило Самойлов (Бахмут / Краматорськ), учень Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки, вихованець Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з важкої атлетики; у категорії до 73 кг з результатом 202 кг – представник Добропілля Денис Тарадайко; у категорії понад 96 кг з результатом 250 кг – Святослав Ангелов (Бахмут / Краматорськ, ДОСФКСП ім. С.Бубки, ОСДЮСШОР).

Також серед юнаків до 15 років срібним призером став Дмитро Свердлович з Новогродівки (ОСДЮСШОР) у ваговій категорії до 49 кг із сумою двоборства 128 кг. «Бронзу» у категорії до 81 кг із сумою двоборства 195 кг здобув Олександр Когут (Бахмут, ДОСФКСП ім. С.Бубки, ОСДЮСШОР). Третє місце у вправі ривок в категорії до 67 кг посів Михайло Малюк (Білозерське, ОСДЮСШОР).

Серед дівчат до 15 років «срібло» у сумі двоборства здобули: у ваговій категорії до 49 кг із результатом 106 кг – Злата Міхович, у категорії до 55 кг із результатом 156 кг – Вероніка Гончарова. Бронзовою призеркою в категорії до 45 кг із результатом 103 кг стала Олександра Шиляєва. Усі троє є представницями міст Бахмут і Білозерське, ученицями Донецького обласного коледжу ім. С.Бубки, вихованками Обласної СДЮСШОР з важкої атлетики. Результат Вероніки Гончарової дозволив їй виконати норматив майстра спорту України.

За підсумками змагань юнаків у віковій групі до 17 років на вищу сходинку п’єдесталу пошани піднявся Владислав Голованов (Бахмут / Білозерське, ДОСФКСП ім. С.Бубки, ОСДЮСШОР, ШВСМ): у ваговій категорії понад 102 кг його сума двоборства склала 285 кг. «Срібло» до скарбнички Донеччини в категорії до 81 кг серед юнаків і дівчат до 17 років додали: Артем Дяговець (Волноваха, ОСДЮСШОР, ШВСМ) – із сумою двоборства 246 кг, Віолетта Насонова (Бахмут, ДОСФКСП ім. С.Бубки, ОСДЮСШОР) – з результатом 119 кг. Бронзовим призером у категорії до 102 кг із сумою двоборства 213 кг став Даніїл Красюк (Бахмут / Дружківка, ДОСФКСП ім. С.Бубки, ОСДЮСШОР, ШВСМ).

Тренерами важкоатлетів Донецької області, які здобули нагороди чемпіонату України в Луцьку, є Ігор Обухов (старший), Ігор Обухов (молодший), Володимир Жога, Олег Санніков, Єлизавета Олійник, Ігор Іванов, Віталій Басонов, Денис Задрановський, Віктор Кузнецов.