2017-06-17

Бахмут прийняв спортивне свято «Олімпійський день»

17 червня в Бахмуті на стадіоні «Металург» відбулося обласне спортивне свято в рамках «Всеукраїнського Олімпійського дня», який щороку проводиться з нагоди відзначення дня заснування Міжнародного олімпійського комітету (23 червня 1894 року).

На захід завітали почесні гості: заступник голови Донецької обласної державної адміністрації, голова відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктор Ремський, голова Бахмутської райдержадміністрації Володимир Бохонов, начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик, секретар Бахмутської міської ради Світлана Кіщенко, заступник Бахмутського міського голови Вікторія Точена, в.о. директора школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова, директор Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки Ігор Анушкевич, а також провідні спортсмени з олімпійських, неолімпійських та паралімпійських видів спорту Донецької області.

– Олімпійський день – це день популяризації спорту. Україна в усі часи була спортивною державою, наші спортсмени завжди були на п’єдесталах пошани міжнародних змагань. Олімпіада – це, мабуть, найславетніша мрія будь-якого спортсмена, не зважаючи на те, де він народився, де виріс та де займався спортом. Ми пишаємося нашими олімпійцями та паралімпійцями, які гідно представили Донеччину та Україну на Іграх 2016 року, та дякуємо їм за яскравий приклад у вихованні нових чемпіонів. А, що найважливіше, спорт – це здоров’я, дисципліна, характер. Людина, яка пройшла гарне загартування спортом, знайде себе в будь-якій професії, – зазначив Віктор Ремський.

Захід, попри зливу, розпочався з урочистого параду, серед учасників якого були учні Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки, Донецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи серед інвалідів, комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл № 1 та № 2 Бахмутської міської ради.

Право підняти прапори України та Національного олімпійського комітету було надано провідним легкоатлетам Донеччини Артему Піддубному, Марині Дуць, Наталі Пироженко, Богдану Єгорову, Євгену Вінничуку, Даниїлу Горбенку, Олені Радюк, Віктору Некрасову.

Олімпійський смолоскип запалила бронзова призерка Олімпійських ігор 2008 року в бігу на 1500 м Наталія Тобіас. Вона побажала юним спортсменам здоров’я, наснаги займатися спортом, прославляти рідний Донецький край, та зазначила, що в регіоні для цього створюються необхідні умови.

У рамках урочистої церемонії відкриття свята було проведення нагородження кращих спортсменів та тренерів Донецької області в травні 2017 року. Плакетки отримали: представниця вільної боротьби Євгенія Сєдих та її наставник Максим Єфремов, провідна ушуїстка регіону Ганна Терещенко та її тренер Віталій Болдирєв. Окрім цього, Максиму Єфремову було вручено посвідчення заслуженого тренера України з боротьби.

Подяки відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області отримали заслужений тренер України з сучасного п’ятиборства, директор обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Костянтин Кірпулянський та працівники обласного лікарського-фізкультурного диспансеру Іван Василенко, Ганна Галевич, Людмила Крячко, Ілля Трегубчак, Володимир Ярославцев.

Перед початком змагальної частини спортивного свята на учасників чекала розминка, яку проводили Наталія Тобіас, Марина Дуць та Наталя Пироженко – легкоатлетки, які успішно представляли честь Донецької області на змаганнях різного рівня.

Після того, як м’язи були розігріті, усі бажаючі вийшли на масовий забіг, старт якому дав заступник голови Донецької обласної державної адміністрації, голова відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктор Ремський. Маршрут пробігу проходив по доріжках стадіону «Металург» та міського парку «Нижній», а очолили колону начальник управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик, в.о. директора школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова. Усього учасниками забігу стали близько 700 осіб – учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл, працівники обласних спортивних організацій, люди з обмеженими фізичними можливостями та любителі спорту.

Після цього за окремими спортивними локаціями на території бахмутського стадіону «Металург» проводилися показові виступи, у яких взяли участь представники більше 20 видів спорту – олімпійських, неолімпійських, видів спорту серед спортсменів з обмеженими фізичними можливостями: легка атлетика, ігрові види (баскетбол, волейбол пляжний, футбол, міні-футбол, голбол), види боротьби (вільна, греко-римська, дзюдо, самбо), єдиноборств (ушу, сумо, карате, хортинг), бокс, кікбоксинг, важка атлетика, велосипедний спорт, настільний теніс, спортивна гімнастика, акробатика, черліденг, спортивні танці, спортивні танці на візках. Також своє заняття для тих «кому за 30» провела група здоров’я стадіону «Металург».

Окрім спортсменів-учасників показових виступів, подарунками з символікою Національного олімпійського комітету України були нагороджені переможці забігів на 1000 м серед юнаків та дівчат (у молодшій та старшій віковій групах) і кращі команди в легкоатлетичних естафетах.

Відзначимо, що всього обласне спортивне свято в рамках «Всеукраїнського Олімпійського дня» охопило близько тисячі мешканців та гостей Бахмута – окрім цього, ще сотні глядачів зібралися на трибунах стадіону «Металург».

Поділитись