2018-05-07

Борець Донеччини Геннадій Завертайло здобув «срібло» Всесвітньої Гімназіади

5 травня на Всесвітній Гімназіаді, що триває в Марокко, тріумфувала команда України з греко-римської боротьби, кожен із восьми спортсменів якої отримав нагороду.

Донецьку область на масштабному спортивному форумі серед кадетів представив Геннадій Завертайло з Маріуполя – вихованець спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з греко-римської боротьби ім. Г.Г. Узуна (тренери Олексій Кривощоков, Ігор Годлевський).

Суперниками Геннадія у найлегшій ваговій категорії – до 45 кг – стали спортсмени з п’яти країн: Алжиру, Бразилії, Ірану, Марокко, Південно-Африканської Республіки. У боротьбі до фіналу, яка проводилася за коловою системою, Завертайло виграв усі чотири сутички. На жаль, у вирішальному поєдинку удача була на боці опонента з Ірану. Від удару плечем у Геннадія пішла кров з носу і його зняли зі змагань – таким чином, втративши шанс на золоту медаль, наш спортсмен вимушений задовольнятися «сріблом».

Додамо, що за підсумками турніру з греко-римської боротьби на Всесвітній Гімназіаді українці здобули 2 золоті, 2 срібні та 4 бронзові нагороди.

Довідково:

У період з 2 до 9 травня в Королівстві Марокко під егідою Міжнародної федерації шкільного спорту (ISF) проходить ХVІІ Всесвітня літня Гімназіада. У змаганнях беруть участь близько 4000 спортсменів з понад 60 країн світу. Представлені 18 видів спорту, 6 з яких уперше включені до програми ігор – бокс, велоспорт, гольф, петанк, серфінг і тхеквондо.

До складу збірної України в Марокко увійшли 122 спортсмени 14-17 років з 22-х областей країни. Від Донецької області на змагання поїхали три представника: Роман Літвінов (Покровськ, бокс), Геннадій Завертайло (Маріуполь, греко-римська боротьба) та Олена Мартинкова (Краматорськ, шахи).

Всесвітню літню Гімназіаду вперше проведено в 1974 році в Німеччині. Від початку вона проводилася один раз в два роки, потім – один раз у чотири роки. У 2016 році за рішенням Генеральної Асамблеї, Гімназіаді повернули дворічний цикл. На африканському континенті Гімназіада проводиться вперше.

Поділитись