2024-10-15

Донеччина обрала кращих спортсменів і тренерів у вересні 2024 року

По закінченню дев’ятого місяця року за підсумками виступів представників Донецької області на всеукраїнських і міжнародних змаганнях визначено кращих спортсменів за трьома категоріями: з олімпійських, неолімпійських видів спорту, видів спорту серед осіб з інвалідністю.

Серед олімпійців атлеткою місяця визнана 17-річна Ксенія Горєлова – майстер спорту України зі скелелазіння, атлетка Школи вищої спортивної майстерності Донеччини, студентка Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки, представниця міста Краматорськ. На молодіжному чемпіонаті Європи у Франції за підсумками змагань у віковій групі «A» (U18) у дисципліні «швидкість» вона святкувала перемогу, випередивши 14 суперниць із 7 країн. Звання кращого тренера Донеччини з олімпійських видів спорту у вересні отримав тренер Ксенії Ігор Тяпкін.

Переможцем номінації «Кращий спортсмен» серед неолімпійців став заслужений майстер спорту України з сумо Олександр Вересюк. Представник Бахмутської міської громади на чемпіонаті світу в польському Кротошині виборов «срібло» у командних чоловічих змаганнях та «бронзу» у абсолютній ваговій категорії, а також на IV етапі світової серії з пляжної боротьби відзначився «бронзою» у категорії +90 кг. Кращим тренером серед неолімпійських видів спорту у вересні став заслужений тренер України з сумо Олег Рева.

У категорії «Види спорту серед осіб з інвалідністю» відзначені представники Слов’янська: заслужений майстер спорту України з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Андрій Трусов та його наставник, заслужений тренер України Андрій Казначеєв. На XVII літніх Паралімпійських іграх у Франції у вересні Трусов здобув дві золоті нагороди (на дистанції 50 м вільним стилем із рекордом світу – 26,38 секунд, на 50 м батерфляєм із рекордом Європи – 28,75 с) та два «срібла» (на дистанціях 400 м вільним стилем і 100 м на спині).