2017-11-27

Майстер-клас від титулованих легкоатлеток Донеччини Аліни Логвиненко та Вікторії Ткачук

23 листопада до Часовоярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Бахмутської районної ради завітали почесні гості: заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, фіналістка Олімпійських ігор 2012 та 2016 років Аліна Логвиненко, майстер спорту України з легкої атлетики, учасниця Олімпійських ігор-2016 Вікторія Ткачук, заслужений тренер України з легкої атлетики Олена Чумак, в.о. директора школи вищої спортивної майстерності Донецької області Крістіна Русінова.

Місце для відвідування було обране не випадково – у ЗОШ № 15 цінують фізичну культуру і спорт, мають багаторічні традиції успішної участі в змаганнях «Веселі старти», «Олімпійське лелеченя». Збірна команда цієї школи є призером всеукраїнських етапів змагань «Старти надій» 2013 та 2014 років. Натхненником цих досягнень є вчитель фізичної культури Вікторія Пономаренко (вчитель вищої категорії, володарка титулу «Учитель року»).

У шкільному музеї на почесних гостей чекали учні 7-Б класу. На уроці під назвою «Спілкування з олімпійцем» діти ознайомилися з презентацію про легку атлетику й про дисципліни, які включає цей найбільш різноманітний вид спорту. Із зацікавленням учні передивились відеокадри фінального забігу естафетної команди 4х400 м на Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні, де Аліна Логвиненко бігла перший етап, а також забіг на дистанції 400 м з бар’єрами на чемпіонаті світу 2015 року в Пекіні за участю Вікторії Ткачук. Під час перегляду спортсменки ділились своїми спогадами.

Далі «естафету» прийняли учні, які засипали легкоатлеток різноманітними запитаннями: «у якому віці почали займатися спортом?», «чи відразу обрали саме легку атлетику?», «чим займаєтеся у вільний від тренувань час?», «скільки бар’єрів Ткачук долає на дистанції?» та багато інших. Вийшло дуже насичене та цікаве спілкування. Аліна та Вікторія навіть продемонстрували техніку передачі естафетної палички, яку принесли з собою. Під кінець зустрічі учні зробили пам’ятне селфі з учасницями Олімпійських ігор. Спортсменки із тренером залишили у книзі гостей свої автографи з найкращими побажаннями.

Після цього учитель історії Олександр Заярний провів екскурсію шкільним музеєм – це перший шкільний музей у Донецькій області, започаткований у 1960 році. Є тут і унікальні експозиції, присвячені спорту: куточок майстра спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Антоніни Єфремової – уродженки міста Часів Яр, куточок її першого тренера, заслуженого тренера України Володимира Мартинюка, навіть фото головного олімпійця країни Сергія Бубки і його тренера Віталія Петрова в оточенні юних часовоярських спортсменів.

Друга частина заходу була не менш цікавою за першу. Гості перейшли до спортзалу, де на них вже чекали учні четвертих та п’ятих класів. Діти разом із вчителькою Вікторією Пономаренко вразили своїми творчими здібностями. Урок «Олімпійці серед нас» розпочався з яскравого танцю, який налаштував усіх на позитивний лад. Потім школярів розділили: команду 4-го класу очолила Аліна Логвиненко, команду 5-го класу – Вікторія Ткачук. Перед початком естафет спортсменки провели олімпійську розминку під музичний супровід, а коли настав час змагатися, допомагали своїм командам і словом, і ділом. У якості журі виступила Олена Чумак. Позмагалися діти і у вікторині на олімпійську тематику. Перемогу в напруженій боротьбі вибороли учні 5-го класу з перевагою в один бал.

Від легкоатлеток учасники естафет отримали пам’ятні медалі, перехідний кубок, а від Національного олімпійського комітету України – нове видання серії «Твій олімпійський путівник». Головна господиня свята Вікторія Пономаренко подарувала гостям на згадку український сувенір – ляльку-зерновушку, яка обов’язково принесе нашим спортсменкам удачу, надасть енергії та вбереже від травм.

Поділитись