2018-06-24

Міжнародний олімпійський день перетворив Дружківку на спортивне містечко

23 червня в Дружківці відбувся обласний спортивно-масовий захід «Всеукраїнський Олімпійський день», у якому взяли участь близько 1700 мешканців та гостей міста.

На дві години площа Молодіжна перетворилась на галасливе спортивне містечко, де розгорнулись локації з важкої атлетики, велоспорту, настільного тенісу, скелелазіння, різноманітних видів єдиноборств і спортивних ігор з м’ячем.

Ведуча свята запросила почесних гостей, на сцену піднялись заступник голови Донецької обласної державної адміністрації, голова Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктор Ремський, перший заступник голови Відділення, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик, Дружківський міський голова Валерій Гнатенко, а також титуловані спортсмени: легкоатлетки Аліна Логвіненко, Антоніна Єфремова, Вікторія Ткачук, Ксенія Дарчук, Анатолій Сорока, Олександр Дуплякін, Георгій Пишняк.

Прапор НОК України винесли вихованці Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. Сергія Бубки: Михайло Чаплін, Максим Розгонов, Марина Слюсар і Таїсія Дем’янова.

З вітальним словом до учасників і гостей свята звернувся головний олімпієць Донеччини Віктор Ремський: «Рівно 124 роки тому був створений Міжнародний олімпійський комітет, який 70 років тому прийняв рішення про те, щоб 23 червня у всьому світі відзначати Олімпійський день. Уявіть собі, що такі ж заходи, як і ми зараз проводимо разом з вами, проходять у понад двохсот країнах. Спорт – унікальне в світі явище, що об’єднує, надає сили, надихає, дозволяє реалізуватися в житті. Я дякую спортсменам, які прославляють нашу державу на міжнародній арені. І дякую всім, хто бере активну участь у розвитку і популяризації олімпійських і неолімпійських видів, адже кожна людина має займатися спортом. Бажаю вам здоров’я, терпіння, натхнення, великих перемог і досягнення ваших мрій. Зі святом вас!».

Також присутніх привітали чемпіонка Європи з легкої атлетики, учасниця двох Олімпіад (2004 і 2008 рр.) Антоніна Єфремова і чотириразовий чемпіон світу з греко-римської боротьби серед ветеранів Анатолій Сорока.

Віктор Ремський вручив нагороди спортсмену і тренеру, яких визначено кращими у травні. Пам’ятні статуетки отримали віце-чемпіон Європи з боксу серед юнаків Іван Агапов і його тренер Володимир Туфатулін.

Грамоти Відділення НОК України в Донецькій області отримали бронзовий призер чемпіонату Європи з боксу серед юнаків Володимир Камаєв, тренери з боксу Володимир Стратан, Анатолій Переяслов, Сухебатор Жигжжавин, майстри спорту з боротьби Анатолій Сорока, Олександр Дуплякін, Георгій Пишняк, а також переможці чемпіонату Європи з боротьби серед школярів Євгенія Сєдих та Іван Цибанєв, яких додатково заохотили спортивними енциклопедіями.

Почесними грамотами Донецької облдержадміністрації нагородили працівників обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Галину Кірпулянську та Вікторію Пустовіт.

Посвідчення «Заслуженого тренера України» з тхеквондо отримав Володимир Страшненко, посвідчення «Майстер спорту України» з греко-римської боротьби – Євген Отечко.

Динамічну руханку перед традиційним забігом по проспекту Космонавтів, у якому взяли участь всі, хто мав наснагу подолати посильну дистанцію (30 м, 50 м, 500 м, 1000 м), провела Аліна Логвиненко, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, бронзова призерка Лондонської Олімпіади. На фініші кожен отримав сертифікат учасника з підписами президента МОК Томаса Баха і президента НОК України Сергія Бубки.

Гості свята зацікавлено спостерігали за показовими виступами у виконанні майстрів з двох десятків олімпійських та неолімпійських видів спорту. Міні-спектаклі продемонстрували представники черліденгу і ушу. Усі учасники спортивних локацій отримали подарунки від Національного олімпійського комітету України.

Фахівці обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру безкоштовно проконсультували мешканців міста, надали експрес-діагностику функціонального стану.

У командних змаганнях «Дитяча легка атлетика» взяли участь п’ять команд, серед яких перемогли «Олімпійці» (Краматорськ). Призи з олімпійською символікою також отримали «Атлети» і «Пирожулі» (Дружківка), «Кароліна» і «Слов’яни» (Слов’янськ).

Так яскраво і динамічно на Донеччині відсвяткували 124-ту річницю утворення Міжнародного олімпійського комітету.

Поділитись