2018-06-19

Євгенія Сєдих – чемпіонка Європи з вільної боротьби U-15, Аїда Керімова – з «бронзою»

15-16 червня у місті Дьєр (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи U-15 з вільної боротьби серед школярів – юнаків і дівчат 2003-2005 років народження.

15 червня відбулась церемонія відкриття чемпіонату і змагання борців вільного стилю. Нашу країну представила команда з 12 юнаків, які вибороли чотири бронзи і посіли п’яте місце серед 23 країн-учасниць (Росія – 221, Туреччина – 161, Грузія – 109, Азербайджан – 103, Україна – 92).

Десять очок до командного рейтингу додав Максим Кізюк, який виступив у ваговій категорії 57 кг (м. Селидове/Бахмут, учень Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки, тренери – Андрій Єфремов, Максим Єфремов, Павло Губко).

Максим Кізюк переміг болгарина Петара Петкова, поступився росіянину Аріпу Абдулаєву, переміг грузина Гіоргі Натчкжебію і  поляка Віктора Кудібу, а в бронзовму фіналі поступився болгарину Івану Стоянову і посів п’яте місце.

16 червня відбулось змагання представниць прекрасної статі. Україну представили 13 дівчат, які досягли неймовірного результату, виборовши сім медалей (дві золоті, одну срібну і чотири бронзові) і таким чином довели, що Україна є одним з беззаперечних лідерів в європейській жіночій боротьбі!

До складу збірної країни увійшли три борчині  Донецької області. Чемпіонкою Європи у категорії 62 кг стала Євгенія Сєдих (м. Бахмут, учениця ДВУОР ім. С.Бубки, тренери – Андрій Єфремов і Максим Єфремов). Євгенія Сєдих виборола золоту медаль, здобувши перемоги над італійкою Лаурою Годіно, румункою Амалією Ротунзяну, а в півфіналі і фіналі – над росіянками Маріам Гусейновою і Крістіною Бондаренко.

Бронзову нагороду в категорії 42 кг виборола Аїда Керімова (м. Торецьк, учениця ДВУОР ім. С.Бубки, вихованка Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, тренери Олег Нікіфоров і Григорій Шепелєв). На шляху до п’єдесталу Аїда Керімова подолала молдованку Євгенію Бірдан, росіянку Наталію Храменкову, поступилась у півфіналі фінці Лотті Веттенранті, а в бронзовому фіналі поклала на лопатки болгарку Ніколь Крумову.

У категорії 54 кг виступила Катерина Шалікова (м. Бахмут, учениця ДВУОР ім. С.Бубки, тренери  тренери – Андрій Єфремов і Максим Єфремов).  Катерина Шалікова перемогла двох фінок – Алісу Пауну і Міу Лааксо, поступилась росіянці Єлизаветі Петляковій і посіла восьме місце.

У командному заліку дівоча збірна України посіла друге місце серед 24 країн-учасниць (Росія – 230, Україна – 148, Білорусь – 140, Румунія – 101, Угорщина – 96).