2017-12-09

Михайло Шелест – бронзовий призер чемпіонату Європи з тхеквондо

З 7 по 9 грудня в Софії (Болгарія) проходив чемпіонат Європи з тхеквондо в олімпійських вагових категоріях. В одній з них – понад 80 кг – Донецьку область у складі команди України представили два спортсмени з Дружківки, вихованці тренерів Володимира Страшненка і Юрія Бірюкова.

25-річний Михайло Шелест приніс до скарбнички національної збірної другу бронзову медаль – днем раніше таким досягненням відзначилася киянка Ірина Ромолданова (вагова категорія до 49 кг). Свій шлях на чемпіонаті Михайло розпочав зі звитяги з рахунком 15:11 над бронзовим призером чемпіонату Європи 2016 року Драско Йовановим з Сербії, а в наступному поєдинку він виявився сильнішим за чемпіона Всесвітньої Універсіади-2017 і переможця Кубка президента WTF Рафаїла Аюкаєва з Росії – 18:9.

У півфіналі Шелест зустрівся з македонцем Деяном Георгієвскі, який у цьому році став бронзовим призером юніорського чемпіонату Європи. На жаль, пройти суперника нашому тхеквондисту не вдалося – програвши з рахунком 6:22, він посів третє місце. У свою чергу, Георгієвскі у фіналі переміг росіянина Юрія Кириченка і завоював «золото».

18-річний Андрій Гарбар успішно провів два поєдинки, зупинившись за крок від нагороди. У першому він з рахунком 23:16 переміг Енсара Югуза з Туреччини, а в наступному здолав представника Франції, бронзового призера чемпіонату Європи 2016 року Омара Ель Язіді – 13:11. У чвертьфіналі Андрій з рахунком 13:16 поступився майбутньому бронзовому призеру росіянину Олегу Кузнєцову.

Загалом змагання зібрали 225 спортсменів з 34 країн, які розіграли нагороди у 8 олімпійських вагових категоріях (чотирьох чоловічих і чотирьох жіночих).