2018-04-15

На чемпіонаті України серед дзюдоїстів до 21 року в активі Донеччини «срібло» і дві «бронзи»

5-6 квітня в Луцьку проходив чемпіонат України з дзюдо серед юніорів і юніорок до 21 року. 365 спортсменів з усіх 25 регіонів країни змагались у 16-ти вагових категоріях – по 8 у хлопців і дівчат.

Від Донецької області на п’єдестал пошани змагань піднімалися три дзюдоїста.

Срібну медаль у ваговій категорії до 70 кг серед юніорок здобула Карина Саркісян (Краматорськ, Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки, тренер Микола Ящук). На шляху до фіналу наша спортсменка пройшла Віталіну Петухову (Закарпатська область), киянок Вікторію Рудич та Анастасію Кім, проте у вирішальній сутичці програла ще одній представниці Києва Ірині Хрящевській.

У ваговій категорії до 48 кг серед чотирьох представниць Донецької області удача посміхнулася Олександрі Камінській (Донецьке вище училище олімпійського резерву ім. С.Бубки, тренер Микола Ящук), яка стала бронзовою призеркою. Олександра перемогла Анну Бурдук (Чернігівська область), Ольгу Явтушенко (Полтавська область), але поступилася майбутній чемпіонці Руслані Перехрест (Дніпропетровська область). У втішній сутичці за «бронзу» Камінська виявилася сильнішою за землячку Анастасію Янко, яка стала п’ятою. Ще одна дзюдоїстка Донеччини Аліна Шилова – сьома, а Анна Островська програла першій суперниці.

Серед юніорів у ваговій категорії понад 100 кг бронзовим призером став Костянтин Яцко з Нікольського району (Донецька обласна дитячо-юнацька спортивна школа (МОН), тренер Володимир Бегім). Спочатку він виграв у Дмитра Кучера з Дніпропетровської області, але в півфіналі його зупинив майбутній переможець Владислав Березка (Харківська область). У сутичці за «бронзу» Костянтин переміг Ростислава Булавіна (Дніпропетровська область).