2018-04-11

На Донеччині обирають найспортивніших депутатів

Щороку протягом березня-червня по всій Україні в три етапи проводиться спартакіада серед депутатів обласних, районних, міських (міст обласного підпорядкування), сільських та селищних рад, об’єднаних територіальних громад.

Традиційно до участі в Спартакіаді долучається Донеччина.

На першому етапі відбір найбільш спортивних депутатів проходить у містах, районах, об’єднаних територіальних громадах. Кращі з них братимуть участь у другому етапі, змаганнях обласного рівня: 19-20 квітня в Маріуполі та 26-27 квітня в Слов’янську проходитимуть зональні етапи, 3-4 травня знову в Слов’янську – фінальний етап.

Основним завданням Спартакіади є залучення депутатів усіх рівнів до занять фізичною культурою і спортом, а також пропаганда здорового способу життя, виявлення найсильніших спортсменів для комплектування збірної команди Донецької області, що поїде на фінальні Всеукраїнські змагання (третій етап). Цього року фінал Спартакіади, де зберуться кращі команди депутатів України, пройде 4-9 червня в місті Чорноморськ Одеської області.

Обласний та всеукраїнський етапи Спартакіади проводяться з п’яти видів спорту: футзалу, волейболу, тенісу настільного, шахів та шашок. Змагання першого етапу Спартакіади в разі необхідності можуть проводитися з інших видів спорту, які для свого розвитку на місцях мають відповідні умови та традиції.

Зазначимо, що на фінальних Всеукраїнських змаганнях 2017 року депутати Донеччини виступили таким чином: волейбольна команда в п’яти волейбольних зустрічах здобула три перемоги, але стала лише дев’ятою, а Тетяна Пашкова в особистому заліку шахового турніру серед жінок посіла 6 місце. У 2016 році представники Донецької області серед регіонів-учасників Спартакіади посіли 9 місце в шахах та 11 місце у футзалі.