2018-05-22

Найкращі легкоатлети Донеччини та Луганщини змагались на Кубок Донецької області

12 травня в Бахмуті на стадіоні «Металург» пройшов Кубок Донецької області з легкої атлетики. За нагороди та право виступити на майбутньому чемпіонату Україні боролись спортсмени з різних куточків Донеччини та Луганщини.

Учасників на урочистому відкритті змагань привітав директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Володимир Мицик. «Донецька обласна державна адміністрація приділяє пильну увагу розвитку спорту вищих досягнень, і найкращі спортсмени отримують стипендії, що є найбільшими в Україні (7-10 тисяч гривень на місяць). Також ті атлети та їх тренери, які показують високі результати на офіційних міжнародних змаганнях, заохочуються одноразовими грошовими виплатами. Сподіваюсь, наявна підтримка з боку регіону слугуватиме новим яскравим досягненням легкої атлетики Донецької області», – зазначив він.

У фінальних забігах серед чоловіків на 100 м перемогу з часом 10.9 с здобув Ілля Перцович, Євген Винничук з результатом 48.7 с став кращим у бігу на 400 м. Високими результатами порадували чоловіки на дистанції 200 м: Олександр Пирогов впевнено посів першу сходинку (21.6 с), за ним – Кирило Приходько (22.0 с). Найкращим на дистанції 800 м був Микола Овсянников (1:58.6 хв.). Новий рекорд стадіону «Металург» у стрибках з жердиною підкорився Микиті Поліщуку – 4 м 30 см. У потрійному стрибку серед чоловіків з результатом 15 м 79 см переміг Олександр Малосілов.

Фінальні забіги серед жінок на 100 м завершились тріумфом Євгенії Коновалової (12.1 с). Найкращий час на дистанції 400 м показала фіналістка Олімпійських ігор 2012 та 2016 років Аліна Логвиненко – 52.6 с.

Катерина Коваль з результатом 2:11.2 хв. стала кращою в бігу на 800 м, Олена Радюк перемогла на дистанції 200 м (24.8 с). У потрійному стрибку серед жінок не було рівних Катерині Поповій, якій підкорилась позначка 13 м 32 см. У штовханні ядра 4 кг перемогу з результатом 12 м 08 см здобула Марія Ларіна.

За результатами Кубку Донецької області з легкої атлетики командний залік виграв Бахмут (510 очок), на другому місці – Костянтинівка (369 очок), на третьому – Слов’янськ (170 очок).

Переможцям та призерам нагороди вручили відомі олімпійці – члени команди спортивного комітету Державної прикордонної служби України, які того дня завітали до Бахмута: бронзові призерки Олімпійських ігор Єлизавета Бризгіна та Христина Стуй (Лондон-2012), призери Олімпійських ігор зі стрільби з лука Олександр Сердюк (Афіни-2004), Наталія Бурдейна, Катерина Дубровіна (Сідней-2000), чемпіонка світу та Європи зі стрільби з лука Тетяна Дорохова.