2017-11-01

Нюанси гучних перемог і рекордів від найкращих спортсменів та тренерів Донеччини вересня 2017 року

30 жовтня в Краматорську, в приміщенні Донецької облдержадміністрації, вшановано видатних спортсменів і тренерів Донеччини, які досягли вагомих результатів на міжнародних змаганнях у вересні 2017 року. Цінні подарунки отримали і гості святкового заходу – юні спортсмени Великої Новосілки. Учасники святкового заходу розповіли про нюанси своїх гучних досягнень, а також про амбітний план створення на Донеччині сучасної бази олімпійської підготовки.

Представників спортивної еліти привітав голова відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктор Ремський, заступник голови облдержадміністрації: «Наші спортсмени – як юні, так і професійні – демонструють дуже високі результати на всіх аренах: всеукраїнській, європейській, світовій. Ми цим пишаємось, ми це підтримуємо і будемо підтримувати. І думаю, що будемо нарощувати результати і створювати вам умови на території Донецької області», – сказав він.

Віктор Ремський нагородив видатних спортсменів і тренерів, а також майбутніх чемпіонів. Пам’ятні відзнаки і грошову винагороду отримав кращий у вересні представник олімпійських видів: майстер спорту міжнародного класу з триатлону Віктор Зємцев, який став срібним призером чемпіонату Європи в Амстердамі-2017 з триатлону на довгі дистанції. Так само і наставник рекордсмена України Георгій Драгулян, майстер спорту СРСР і України, заслужений тренер України з триатлону.

«Я вдало виступив у чемпіонаті Європи на довгі дистанції в Нідерландах, – розповідає Віктор Зємцев. – Довгий триатлон – це триборство: плавання на 3 км 800 м, 180 км на велосипеді, біг на марафонській дистанції 42 км. Я зробив результат 8:03. Це новий рекорд України, і я радий, що змагання склалися на нашу користь. Представляю Школу вищої спортивної майстерності, і хочу подякувати за наявну підтримку підготовки до змагань, але, звісно, хотілося б кращого фінансування. На жаль, сучасної тренувальної бази для нашого олімпійського виду спорту немає не тільки на Донеччині, але й в Україні. Підготовка в довгому триатлоні має свою специфіку, і охопити спектр усіх нюансів нереально. Для виконання великих об’ємів навантажень потрібні якісні автошляхи із затяжними підйомами довжиною 10-15 км, які в Україні наявні тільки в Карпатських горах. Тривогу викликає і безпека спортсменів під час тренувань на автошляхах. Тому ми вимушені проводити тренувальні збори за кордоном. Наприклад, у Франції чи Іспанії, де наш вид спорту дуже поважають, в тому числі і водії. Не секрет, що багато спортсменів вимушені докладати до фінансування підготовки і участі у змагання власні кошти. І це проблема не тільки триатлону, але й багатьох видів спорту».

Пам’ятні відзнаки і грошову винагороду отримав кращий спортсмен вересня з неолімпійських видів: майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу Костянтин Мусієнко, чемпіон світу в США-2017 з пауерліфтингу серед юніорів. Так само і Сергій Федоренко, тренер світового рекордсмена у жимі лежачи.

«Пауерліфтінгом я займаюсь чотири роки, – розповідає Костянтин Мусієнко. – На чемпіонаті світу серед юніорів, який проходив у Орландо (штат Флорида, США), я посів перше місце в сумі триборства. Присідання – 317,5 кг, станова тяга – 280 кг, і у жимі лежачи встановив світовий рекорд у відкритій віковій групі серед дорослих – 275 кг. Рекорд я пожав у другому підході. У третьому намагався покращити світовий рекорд на 10 кг. Але, на жаль, вага не підкорилась. Розрахував підняти набагато більше, але переліт був дуже тривалим – 40 годин. Важка дорога сказалась на власній вазі – під час подорожі втратив три кілограми. Я виступав у останній день змагань, тому з готелю нікуди не виходив і, хоча дуже кортіло з’їздити подивитися на океан, мусив зберегти сили для вдалого виступу. За фінансування поїздки на чемпіонат світу хочу подякувати президентові Федерації пауерліфтингу України Сіражутдіну Базаєву, а також Володимиру Мицику».

Почесними гостями святкового заходу стали юні спортсмени. Це шкільна команда «Друге дихання» Великоновосілківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №2, яка стала переможцем всіх етапів Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя» – від місцевого і до національного. Віктор Ремський вручив цінні подарунки хлопцям і дівчатам, а також «батькам» кращої команди країни: вчителю фізкультури Віктору Панькову та педагогу-організатору Валентині Загорулько.

«У фінальних змаганнях, які відбулись на базі Міжнародного дитячого центру «Артек» у Пуща-Водиці, боротьба була дуже напруженою. Інколи все вирішувала сота доля секунди, – розповідає Валентина Загорулько. – Специфіка змагань полягає в тому, що для різних конкурсів потрібні хлопці та дівчата з різними даними: в першому – сильні, в другому – спритні, в третьому – інтелектуальні. Наша команда «Друге дихання» якраз така. Головною проблемою для нас стало те, що оновлену програму змагань повідомили за три дні до виїзду на змагання, і ми цілком сконцентрувалися на тренуванні нового виду – волейболу. На жаль, у команді немає тих, хто займається цим видом, на відміну від деяких наших суперників. Хлопці і дівчата вперше змагалися в фіналі і дуже хвилювалися. Хоча в жодному з конкурсів першого місця ми так і не посіли, але вибрали правильну стратегію: виступати без явних провалів, щоб в кожному конкурсі посідати місце в першій шістці. Так, фаворитом нашу команду ніхто не вважав, але в підсумковому заліку наша команда стала чемпіоном».

Нових спортивних звершень присутнім побажав перший заступник голови відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Володимир Мицик, начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

«Традицію визначення кращих спортсменів місяця ми започаткували в другому півріччі минулого року, – розповідає Володимир Мицик. – Такі заходи – додаткова мотивація для спортсменів і тренерів. Йдеться не тільки про грошову премію, але й про відчуття, що їх зусилля потрібні, що про них турбуються і покращують умови для тренувань. Усім відомо, яка ситуація на Донеччині. Кращі спортивні споруди і бази олімпійської підготовки залишись у Донецьку. На жаль, на підконтрольній території є лише дві бази олімпійської підготовки, які відповідають постанові Кабінету міністрів. Це стадіон «Металург» міста Бахмут і плавальний басейн міста Курахове, який поки що законсервовано з ряду причин. На жаль, і головна в Україні база олімпійської підготовки у Конча-Заспі не відповідає сучасним вимогам. Отже нам дано доручення голови обласної адміністрації, і ми розробляємо план і кошторис регіональної бази олімпійської підготовки. Вона з’явиться не сьогодні і не завтра, а щоб реалізувати цей амбітний проект, знадобиться декілька років. Але ми розуміємо, що це потрібно Донецькій області і Україні».

Більше світлин з церемонії вшанування переглядайте на нашій сторінці в соціальній мережі Фейсбук.   

Відеосюжети про церемонію можна переглянути за цими посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=ExKi6WHWBmc

 http://dn.gov.ua/u-kramatorsku-nagorodyly-najkrashhyh-sportsmeniv-2/

Поділитись