2019-09-07

Олімпійська еліта відзначила ювілеї в соляній шахті на Донеччині

6 вересня в соляній шахті міста Соледар у рамках відзначення Дня фізичної культури і спорту відбувся урочистий захід, присвячений 25-й річниці відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області та 50-й річниці школи вищої спортивної майстерності регіону. У масштабному заході взяли участь керівники Донеччини і фізкультурно-спортивних організацій області та України, славетні олімпійці, народні депутати України та понад 50 провідних спортсменів і тренерів.

Гостей урочистого заходу привітали голова відділення НОК України в Донецькій області Віктор Ремський і директор школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова. Організації, які вони очолюють, доклали чимало зусиль, аби гімн України лунав по всьому світу завдяки перемогам атлетів Донеччини на змаганнях найвищого рівня. Нагадаємо, на Олімпійських іграх представники Донецької області здобули 38 медалей: 14 золотих, 10 срібних, 14 бронзових. Про кожну з цих звитяг усім присутнім нагадав яскравий відеоролик переможних миттєвостей, продемонстрований на великому екрані.

Олімпійську еліту привітав голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко. «Давні спортивні традиції, можу впевнено сказати, продовжуються. Про це свідчить велика кількість спортивних проектів, які було розпочато попередніми керівниками області, за що їм моя особиста велика подяка. Деякі з цих проектів дуже амбітні, і наразі ми їх продовжуємо. Реалізація цих проектів спонукає нас до нових досягнень. Бажаю всім міцного здоров’я та досягати тих висот, які ви ставите перед собою», – зазначив очільник області.

З вітальним словом до присутніх звернувся президент НОК України, перший віце-президент Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, член Виконкому Міжнародного олімпійського комітету, олімпійський чемпіон 1988 року, Герой України Сергій Бубка: «Донеччина – мій рідний край, і я дуже радий вас бачити. Незважаючи на усі труднощі, Донецька область продовжує залишатися спортивним регіоном, в якому люди щиро люблять спорт, тут приділяється велика увага спорту». Керманич НОК України висловив щирі слова вдячності за вагому підтримку олімпійського руху на Донеччині Павлу Кириленку та його команді, висловивши впевненість, що при подібній увазі та підтримці й надалі в регіоні зростатиме нове покоління чемпіонів, виховуватиметься здорова молодь та нація.

Сергій Бубка вручив ювілярам – колективам відділення НОК України в Донецькій області і школи вищої спортивної майстерності – подарунки від Національного олімпійського комітету України: пам’ятні плакетки та сертифікати на отримання комплекту оргтехніки.

«Щира вдячність за ефективну та насичену діяльність голові відділення НОК в Донецькій області Віктору Ремському, – додав Сергій Бубка. – Дійсно, з вашим приходом відділення отримало нове дихання і стало одним із найкращих в Україні. Успішно впроваджуються проекти НОК України, надається підтримка у підготовці спортсменам регіону, приділяється увага розвитку дитячого спорту. Школа вищої спортивної майстерності Донецької області, яку успішно очолює Крістіна Русінова, залишається справжньою кузнею успішних та талановитих олімпійців, здатних боротись за найвищі нагороди світових та європейських першостей. Символічно, що саме сьогодні в цей святковий день Святогірська міська рада прийняла рішення щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою під будівництво олімпійської бази, яка буде доступна як для спорту вищих досягнень, так і масового спорту, занять фізичною культурою пересічних громадян. Це дуже чудова новина й справжній подарунок! Я неодноразово казав, що нам потрібно п’ять баз в різних частинах країни: в центрі, на сході й заході, півдні й півночі. Президент України Володимир Зеленський акцентував увагу саме на питанні розбудови спортивної інфраструктури, й приємно, що ці амбітні плани спільними зусиллями починають успішно втілюватися в життя».

Голова відділення НОК України в Донецькій області Віктор Ремський привітав усіх, хто відгукнувся на запрошення, і висловив подяку кожному, хто допомагав раніше і підтримує зараз – і словом і ділом: «Хочу подякувати Національному олімпійському комітету України, Донецькій облдержадміністрації, управлінню фізичної культури та спорту облдержадміністрації, підприємствам і спонсорам. Дуже важливо підтримувати нашу молодь, надати їй можливість самореалізуватися. Особлива подяка високошановним тренерам, які працюють із дітьми. Ви виховуєте талановитих спортсменів, іноді ви – навіть більше, ніж батьки. Не всі з юних зірочок стануть професійними атлетами, але спорт обов’язково допоможе їм загартуватися, стати дисциплінованим і вирости хорошими людьми. Донеччина має великий спортивний потенціал, і надалі ми будемо його нарощувати», – зазначив Віктор Ремський.

З вітальними словами до учасників заходу також звернулись: заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 року, чемпіонка світу, чемпіонка Європи, народний депутат України, голова підкомітету Верховної Ради України Ольга Саладуха; очільник Донецької області у 2015-2018 роках, президент військово-цивільної спілки «Бойове Братерство України» Павло Жебрівський, голови регіональних відділень НОК України.

На жаль, через щільний графік не всі запрошені приїхали на святковий захід, тому надіслали свої відеопривітання. Зокрема, заслужений майстер спорту України зі стрільби кульової, срібний призер Олімпійських ігор 2008 року Юрій Сухоруков; заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України зі стрільби кульової Ірина Сухорукова; заслужений майстер спорту України з сучасного пятиборства, учасник Олімпійських ігор 2008 та 2012 років, чемпіон світу, чемпіон Європи Дмитро Кірпулянський.

На святковому заході відбулось вручення нагород, подяк і цінних подарунків.

За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку фізичної культури і спорту, сумлінну працю та високу професійну майстерність Почесними грамотами Кабінету Міністрів України нагороджені:

– Віктор Романчук, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, старший тренер-викладач відділення важкої атлетики школи вищої спортивної майстерності;

– Анатолій Чумак, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, тренер-викладач відділення легкої атлетики школи вищої спортивної майстерності;

– Ольга Саладуха, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 року, чемпіонка світу, чемпіонка Європи, народний депутат України.

Заохочувальною відзнакою Міністерства молоді та спорту України «Знак пошани» нагороджений начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик.

За вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту України, сумлінну працю, професіоналізм, відданість справі Почесними грамотами Міністерства молоді та спорту України нагороджені:

– Микола Ящук, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, старший тренер-викладач відділення дзюдо школи вищої спортивної майстерності;

– Михайло Марченко, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, тренер-викладач відділення легкої атлетики школи вищої спортивної майстерності;

– Ірина Гусяк, майстер спорту України міжнародного класу, чемпіонка Європи з боротьби вільної;

– Костянтин Кірпулянський, директор обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, член виконкому відділення НОК України в Донецькій області.

За вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту України, сумлінну працю, професіоналізм, відданість справі Подяки Міністерства молоді та спорту України подяки отримали:

– Микола Мирза, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, старший тренер-викладач відділення велоспорту школи вищої спортивної майстерності;

– Олександр Веремієнко, заслужений тренер України, тренер-викладач відділення боротьби вільної школи вищої спортивної майстерності;

– Костянтин Степанцов, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, старший тренер-викладач відділення легкої атлетики школи вищої спортивної майстерності;

– Аліна Логвиненко, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 року;

– Олексій Поздняков, майстер спорту України з легкої атлетики, переможець ІІ Європейських ігор;

– Георгій Драгулян, заслужений тренер України, старший тренер-викладач відділення триатлону школи вищої спортивної майстерності;

– Олена Кордюкова, заступник директора з навчально-спортивної роботи школи вищої спортивної майстерності;

– Марія Тихопой, головний бухгалтер школи вищої спортивної майстерності;

– Іван Костянецький, голова Донецької територіальної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос», член виконкому відділення НОК України в Донецькій області.

За високий професіоналізм, відданість справі, вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в Донецькій області та з нагоди відзначення 50-річчя школи вищої спортивної майстерності Почесними грамотами Донецької облдержадміністрації, Донецької обласної військово-цивільної адміністрації нагороджені:

– Олексій Солнцев, тренер-викладач відділення велоспорту школи вищої спортивної майстерності;

– Юлія Ліхачова, тренер-викладач відділення зі стрибків у воду школи вищої спортивної майстерності;

– Максим Кириченко, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою школи вищої спортивної майстерності.

За високий професіоналізм, відданість справі, вагомий особистий внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури і спорту в Донецькій області та з нагоди Дня фізичної культури і спорту України Почесною грамотою Донецької облдержадміністрації, Донецької обласної військово-цивільної адміністрації нагороджений Антон Діденко, головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер».

За високий професіоналізм, відданість справі, вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в Донецькій області та з нагоди відзначення 50-річчя школи вищої спортивної майстерності Подяки Донецької облдержадміністрації, Донецької обласної військово-цивільної адміністрації отримали:

– Марія Миколенко, чемпіонка Всесвітньої Універсіади 2019 року з легкої атлетики;

– Анна Красуцька, фіналістка чемпіонату Європи 2019 року з легкої атлетики;

– Олена Негода, провідний бухгалтер школи вищої спортивної майстерності;

– Наталія Конопльова, старший інспектор з кадрів школи вищої спортивної майстерності;

– Ольга Лук’янова, інструктор-методист школи вищої спортивної майстерності;

– Світлана Хохлова, інструктор-методист школи вищої спортивної майстерності.

За внесок у розвиток і пропаганду вітчизняного спорту та олімпійського руху в Україні, підтримку олімпійських видів спорту, з нагоди святкування 25-річчя з дня створення відділення НОК України в Донецькій області Почесною грамотою НОК України та пам’ятним знаком «За внесок у розвиток олімпійського руху» нагороджений Віктор Ремський, голова відділення НОК України в Донецькій області.

З нагоди 50-річчя школи вищої спортивної майстерності Подяку НОК України та цінний подарунок отримала директор школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова.

Почесною Грамотою НОК України, пам’ятним знаком «За внесок у розвиток олімпійського руху» та цінним подарунком нагороджений Ігор Анушкевич, директор Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. Сергія Бубки.

Подяки НОК України та цінні подарунки отримали:

– Павло Жебрівський, очільник Донецької області у 2015-2018 роках, президент військово-цивільної спілки «Бойове Братерство України»;

– Максим Єфімов, народний депутат України, президент федерації футболу Донецької області;

– Валерій Черепій, директор структурної одиниці приватне акціонерне товариство «Донбасенерго» «Слав’янська ТЕС»;

– Руслан Требушкін, народний депутат України;

– Каріна Ваноян, фахівець відділення НОК України в Донецькій області;

– Олег Євтушенко, тренер-викладач відділення боротьби греко-римської школи вищої спортивної майстерності;

– Антоніна Єфремова, майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики;

– Олена Чумак, тренер-викладач відділення легкої атлетики школи вищої спортивної майстерності.

Цінними подарунками НОК України нагороджені:

– Дмитро Подопригора, відповідальний секретар відділення НОК України в Донецькій області;

– Наталя Семенова, майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики;

– Вікторія Сухорукова, майстер спорту України міжнародного класу зі стрільби кульової:

– Вікторія Ткачук, майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики;

– Наталія Тобіас, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, бронзова призерка Олімпійських ігор 2008 року.

Пам’ятними подарунками відділення НОК України в Донецькій області нагороджені:

– Володимир Воронов, народний депутат України;

– Станіслав Люгайло, олімпійський чемпіон 1964 року з волейболу;

– Анатолій Коньков, бронзовий призер Олімпійських ігор 1976 року з футболу;

– Олександр Сидоренко, олімпійський чемпіон 1980 року з плавання;

– Віктор Мірошниченко, срібний призер Олімпійських ігор 1980 року з боксу;

– Олексій Бориславський, срібний призер Олімпійських ігор 1988 року з плавання;

– Олег Кірюхін, бронзовий призер Олімпійських ігор 1996 року з боксу;

– Тетяна Лазарєва, заслужений майстер спорту України з боротьби вільної, дворазова чемпіонка Європи, багаторазова призерка чемпіонатів світу, учасниця двох Олімпійських ігор 2004 та 2012 років;

– Григорій Шепелєв, заслужений тренер України з боротьби вільної;

– Артем Блошенко, майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо, чемпіон Європи, учасник Олімпійських ігор 2012 та 2016 років;

– Яків Хаммо, заслужений майстер спорту України з дзюдо, учасник Олімпійських ігор 2016 року, бронзовий призер чемпіонату світу, бронзовий призер Перших Європейських ігор;

– Ірина Гребеннікова, заслужений тренер України з плавання синхронного;

– Артем Удачин, заслужений майстер спорту України з важкої атлетики, багаторазовий призер чемпіонатів світу та Європи, учасник Олімпійських ігор 2000 та 2008 років;

– Денис Костюк, майстер спорту України міжнародного класу з велоспорту, учасник Олімпійських ігор 2008 року;

– Вадим Діденко, заслужений працівник фізичної культури і спорту України;

– Ігор Скирда, директор комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1 Бахмутської міської ради.

Святковий настрій присутнім створили яскраві виступи артистів і юних спортсменів.

Більше світлин з заходу – на сторінці Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області у Facebook: www.facebook.com/nocdnua/, альбом – за посиланням.

Поділитись