2024-10-03

Скелелазки Донеччини здобули «золото» і «бронзу» молодіжного чемпіонату Європи у Франції

Молодіжний чемпіонат Європи зі скелелазіння в 2024 році прийняло французьке місто Труа – учасники змагань із низки країн визначали кращих у трьох дисциплінах: боулдерингу, трудності та швидкості.

Скарбничку збірної України нагородами різного ґатунку поповнили дві спортсменки Донецької області.

«Золотом» у дисципліні «швидкість», що передбачає підйом на вертикальну стінку висотою 15 метрів за мінімальний час, відзначилася Ксенія Горєлова – 17-річна атлетка Школи вищої спортивної майстерності Донеччини, студентка Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки, стипендіатка Донецької області, представниця міста Краматорськ, яку підготував до змагань тренер Ігор Тяпкін.

У молодіжній віковій групі «A» (U18) Ксенія святкувала перемогу, випередивши 14 суперниць із 7 країн. Кваліфікацію скелелазка подолала з другим серед учасниць часом 8.034 секунд, у чвертьфіналі та півфіналі її результати склали відповідно 8.28 та 7.85 с. Фінальне протистояння із французькою спортсменкою Горєлова виграла з часом 7.94 секунд.

Окрім тріумфу на молодіжній європейській першості, Ксенія посіла перше місце за підсумками молодіжного Кубку Європи зі скелелазіння 2024 року – рейтинг включає виступи на попередніх етапах Кубку в польському Любліні, італійському Меццоломбардо та словацькій Жиліні, а також на чемпіонаті у французькому Труа.

Двічі бронзовою призеркою в юніорській віковій групі (U20) стала 18-річна Анастасія Кобець із Краматорська – вихованка ОДЮСШ для дітей та спортсменка-інструкторка Донецької обласної штатної команди резервного спорту, тренером якої є Сергій Фомін.

У дисципліні «трудність», де потрібно піднятися якомога вище по нависаючому маршруту на 15-метровій стіні з 6-хвилинним лімітом, Анастасія спочатку показала третій результат серед 38 учасниць у кваліфікації (коефіцієнт 3.32), потім виявилася кращою серед 24 півфіналісток та третьою з-поміж 8 фіналісток, подолавши 39 та 42 зачіпки відповідно.

У боулдерингу, що передбачає підкорення топів та зон, обладнаних на стінах висотою 4 метри, Кобець посіла підсумкове 6 місце, при цьому у півфіналі вона була четвертою. Загальний результат у двоборстві (комбінованому заліку, який враховує виступи в трудності й боулдерингу) дозволив спортсменці Донеччини опинитися на 3 сходинці.

Світлини – International Federation of Sport Climbing, Thomas Ginet, Nays Simon та надані Ігорем Тяпкіним