2020-09-22

У Слов’янську успішно реалізується проєкт самооборони для жінок

В рамках проєкту «Повір у себе» у Слов’янську проходять безкоштовні курси самооборони для жінок. Заняття проходять на території загальноосвітньої школи №10 з липня по жовтень 2020 року.

Проєкт впроваджується громадською організацією «Центр розвитку айкідо «Му-шин» за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Тренування проводить тренер Артем Дерев’янко, інструктор Яна Дорошенко і команда помічників: Олександр Дерев’янко, Олександр Устенко, Роман Місюна, Ярослав Гергель.

«На запрошення до участі у проєкті відгукнулись багато жінок, які проживають на Сході України. Для проведення тренувань ми сформували дві групи, у яких жінки та дівчата різного віку дружньо займаються у команді, виконуючі різні фізичні вправи та прийоми самозахисту. Через отримання теоретичних знань та практичних навичок учасниці проєкту навчаються базовим методам самозахисту, які дають жінкам можливість в ситуації відкритого конфлікту захистити себе. Постійні учасниці проєкту з великим бажанням займаються на тренуваннях, уважно слухають поради тренера та інструктора, старанно тренуються на основних заняттях, виконують домашні завдання. Кожне тренування проходить в позитивній та згуртованій атмосфері, формується дружній колектив. Наші заняття, що направлені на захист та збереження життя і честі жінок в екстремальних ситуаціях, виховують рішучість, підсилюють впевненість та твердість характеру жінки, а також підвищують її самооцінку», – розповів керівник проєкту Артем Дерев’янко.

 

 

 

 

Артем Дерев’янко розповів, як з’явилася ідея провести проєкт «Повір у себе»: «Громадська організація «Центр розвитку айкідо «Му-шин» вже вдруге реалізовує в місті Слов’янськ тримісячні курси самозахисту для жінок. Перший наш проєкт «Захист жінки в її власних руках» ми успішно реалізували у 2012 році за підтримки управління сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації. З того часу минуло вісім років, життя нашого міста постійно змінюється. Мешканці Східного регіону України почувають себе незахищеними. Дуже часто жінки стають жертвами насильства і не знають, як себе захистити, тому на засіданні робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості міста я вирішив розповісти про свою ідею організувати курси самооборони, на яких жінки зможуть покращити свої навички щодо особистої безпеки. Члени робочої групи з громадської безпеки мене вислухали та підтримали – за що я всім дуже вдячний. Далі я надіслав грантову заявку на участь в конкурсі малих грантів з громадської безпеки, який адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Приємно було дізнатися, що наша організація виграла грант на впровадження цього проєкту».

 

 

 

 

«Кожна з учасниць проєкту має можливість поліпшити свою фізичну форму, напрацювати зв’язки прийомів для захисту у разі нападу зловмисника, а також вивчити та відпрацювати техніку ударів. Більшість жінок та дівчат прийшли на проєкт з нульовим рівнем фізичної підготовки, а також зовсім не мали уяви, як поводитись у разі нападу. У процесі постійних занять у жінок та дівчат значно підвищився рівень якісного виконання різних фізичних вправ, значно покращилася фізична та бойова підготовка»,– розповідає інструктор проєкту Яна Дорошенко.

 

 

 

 

Сторінка проєкту у соціальній мережі Facebook: www.facebook.com/SlovianskSamooborona

Додаткова інформація за телефоном: 050-61-05-179.

Довідка

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA), Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції, Японії.

Поділитись