2020-04-24

Володимир Мицик: «Новосілля відсвяткували два тренери і дванадцять спортсменів»

Про спортивне життя прифронтової області в інтерв’ю газеті «Спорт-арена» розповів начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Володимир Мицик.

– Володимире Петровичу, через пандемію коронавіруса спорт поставлений на паузу. Як діяти в умовах цього виклику?

– Дійсно, на період карантину відтерміновано всі змагання та учбово-тренувальні збори. Але ми не падаємо духом. Спортсмени Донецької області продовжують тренуватися вдома і беруть участь у челенджі #тренуйсявдома. На сторінці управління в соцмережі Фейсбук щоденно публікуються відеоролики, в яких спортсмени Донеччини демонструють свої приклади тренувань у домашніх умовах.

– Після передислокації облдержадміністрації в Краматорськ, коли половина спортивних об’єктів залишилась на непідконтрольній території, з якими складнощами ви стикнулись?

– На той час найбільш актуальними питаннями були забезпечення безпеки та сприятливих умов для безперервної підготовки провідних спортсменів регіону до змагань. А через відсутність фінансування було вкрай складно організувати оздоровлення спортсменів ДЮСШ, а також забезпечити житлом провідних спортсменів, які виїхали тренуватися в інші регіони.

– Але ж не усі повернулися і тепер виступають за інші області. Які кроки зробили, аби Донеччина могла, як і раніше, конкурувати з провідними регіонами?

– По-перше, відновили діяльність Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки і школи вищої спортивної майстерності, перебазувавши їх із Донецька до Бахмута і Дружківки відповідно. Їх «підживлюють» 51 ДЮСШ, які функціонують на підконтрольній території. По-друге, планомірно покращуємо спортивну інфраструктуру Донеччини. По-третє, більш пильну увагу приділили перспективній молоді. Для якісного переходу від дитячо-юнацького до спорту вищих досягнень ми наприкінці 2018 року створили Донецьку обласну штатну спортивну команду резервного спорту з олімпійських видів спорту. У 2019-му трудові книжки отримали 20 спортсменів-інструкторів, а цього року працевлаштовані 24 перспективні спортсмени.

– За успішними для донецьких олімпійців Пекіном-2008 і Лондоном-2012 були Ігри в Ріо-2016, де спортсмени області опинилися за крок від медалей. Як оцінюєте попередній олімпійський цикл?

– У складі олімпійської збірної України в Ріо-де-Жанейро виступили 206 спортсменів, серед них 21 – із Донецької області, тобто десять відсотків національної команди. П’ятеро спортсменів Донеччини посіли місця з четвертого по шосте. Вдало виступила синхроністка Олена Гречихіна: четверте місце на Олімпіаді в цьому виді спорту – найвище досягнення України за роки незалежності. П’яте місце Артема Блошенка – найкращий результат серед усієї олімпійської збірної з дзюдо. Медальні надії ми покладали і на гімнаста Ігоря Радівілова, бронзового призера Лондонської Олімпіади. На високому рівні він виступив на кільцях, але за оцінками суддів посів усього лише п’яте місце, а у своєму коронному опорному стрибку, який тепер носить ім’я Ігоря Радівілова, припустився технічної помилки і став восьмим. Вдало виступили легкоатлетки Аліна Логвиненко та Марія Рємєнь у естафетах 4х400 и 4х100 метрів відповідно. Був шанс на медаль у довгій естафеті, якби наша збірна пробігла у фіналі з таким результатом, як у попередньому забігу. Ще п’ятеро спортсменів посіли місця з сьомого по 12-е. Надії покладались і на Олександра Чернецького, Аліну Махиню та Якова Хаммо, проте вони не повністю розкрили свої потенційні можливості. Загалом виступ наших спортсменів у Ріо-де-Жанейро не можна назвати незадовільним, враховуючи усі фактори, які вплинули на підготовку в попередньому олімпійському циклі.

– А яку підтримку від області отримують провідні спортсмени?

– Донецька область славиться чемпіонами, і облдержадміністрація завжди надавала і надає їм підтримку. Наразі для морального та матеріального заохочення провідним спортсменам виплачуються щомісячні стипендії з обласного бюджету. Це 40 стипендій представникам олімпійських видів у розмірі від чотирьох до шести прожиткових мінімумів, а також по 15 стипендій представникам неолімпійських і паралімпійських видів (чотири прожиткові мінімуми). Цього року ми розширили список стипендіатів, і вперше щомісячні виплати отримують 30 тренерів: з них 20 – з олімпійських видів і по п’ять – з неолімпійських і паралімпійських. Крім того, успіхи наших спортсменів на міжнародних змаганнях облдержадміністрація відзначає одноразовими грошовими винагородами спортсменам та їхнім тренерам.

– Покращення житлових умов для спортсменів наступає, як правило, після здобуття олімпійської медалі. На жаль, це лічені одиниці у величезній масі. А для представників неолімпійських видів взагалі немає шансів?

– Донецька область стала першою в Україні, яка реалізувала проєкт адресних виплат спортсменам та тренерам для придбання житла. На умовах співфінансування кошти на це виділяють обласний та місцеві бюджети, і за цією програмою вже придбано 11 квартир і три будинки. У 2019 році новосілля відсвяткували 12 спортсменів і два тренери, причому вони самі підібрали житло, яке їм сподобалось. Першим серед них став Герой України, шестиразовий паралімпійський чемпіон з плавання Віктор Смирнов. Підкреслю, що житлові умови покращуємо не тільки олімпійцям, а й представникам неолімпійських видів.

– Розкажіть про перспективи розвитку спорту в області, над якими проєктами працюєте?

– Покращуємо спортивну інфраструктуру. За останні п’ять років в області збудовано 154 загальнодоступні спортмайданчики зі штучним покриттям, і тепер їх вже 257. Наступний етап – 12 мультифункціональних спортивних майданчиків з поліуретановим покриттям для ігрових видів спорту. У цьому році плануємо завершити реконструкцію обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру в Бахмуті, і це буде найкращий в Україні центр спортивної медицини. Для Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки в Бахмуті проводимо реконструкцію стадіону «Авангард» і п’ятиповерхового гуртожитку, а також побудуємо учбовий корпус на 400 місць. А в Лимані почнемо будівництво сучасного спорткомплексу для велоспорту. У поточному році буде реалізовано програму Президента України «Велике будівництво», у Донецькій області це п’ять спортивних об’єктів: у Волновасі, Селидовому, Слов’янську і два в Краматорську. Вони передбачають облаштування футбольних полів, бігових доріжок, роздягалень, душових, універсальних спортивних майданчиків і з тренажерним обладнанням. А найбільш амбіційним проєктом для нас є будівництво бази олімпійської підготовки. У 2017 році ініціатором її створення виступила Донецька облдержадміністрація. У вересні 2019-го Святогірська міськрада прийняла довгоочікуване рішення: дала дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вулиці Курортній у постійне користування. На цей час земельне питання розглядається в апеляційному адміністративному суді Донецької області, але я впевнений, що олімпійську базу в регіоні ми збудуємо і разом будемо радіти новим перемогам.

 

На фото: Новосілля в Слов’янську. Герой України Віктор Смирнов, заслужені тренери України Світлана і Андрій Казначеєви, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик, Слов’янський міський голова Вадим Лях, голова облдержадміністрації Павло Кириленко.

 

Всеукраїнська спортивна газета «Спорт-арена», №15 2020 р.

Поділитись