2018-04-26

У Селидовому визначили переможця обласного етапу «Олімпійського лелеченя»

25 квітня в місті Селидове, що на Донеччині, на базі дитячо-юнацької спортивної школи відбувся фінал обласного (третього) етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя» серед дітей 12-14 років.

Учасниками змагань стали 9 команд загальноосвітніх шкіл – кращі за підсумками чотирьох зональних етапів, які тиждень тому пройшли в Бахмуті, Маріуполі, Родинському та Слов’янську.

Хлопці та дівчата представляли Бахмутський НВК №11 (керівник команди Наталя Шевкопляс), Великоновосілківську ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (Павло Бойко), Вугледарський НВК «Політехнічний ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів» (Володимир Щур), Гірницьку ЗОШ І-ІІ ступенів №18 Селидівської міської ради (Любов Коршун), Іванівську ЗОШ І-ІІІ ступенів Бахмутського району (Микола Соколов), Краматорську ЗОШ І-ІІІ ступенів №25 (Тетяна Ольхова), Очеретинську ЗОШ І-ІІІ ступенів Олександрівського району (Тетяна Обихвост), Торецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Художньо-естетична гімназія» (Любов Деканенко) та Ялтинську ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Мангушського району (Сергій Теплов).

На урочистому відкритті дітей привітав заступник голови Донецької облдержадміністрації, голова Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області Віктор Ремський. Він побажав учасникам чесної боротьби, під час якої кожен зміг би проявити свої найкращі спортивні та інтелектуальні здібності, а також продемонструвати відмінну команду взаємодію. Віктор Ремський нагадав, що головною нагородою для переможця обласних змагань є путівка на Всеукраїнський фінал «Олімпійського лелеченя», де в 2017 році тріумфували саме представники Донеччини – учні Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Спортивний захід складався з чотирьох частин: 1) презентація команд, де критеріями оцінки стали зовнішній вигляд, організованість виступу, загальне враження та девіз, 2) комбінована естафета, що складалася із 7 етапів, 3) вікторина на знання історії олімпійського руху, 4) перетягування канату.

За презентацію найбільшу кількість балів отримали юнаки і дівчата Великоновосілківського району, на другій сходинці опинились діти з Краматорська, на третій – із Селидового. Учні Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 стали кращими і за підсумками естафет. Друге місце тут посіла команда Селидового, третє – Вугледару. У вікторині всі правильні відповіді на 10 запитань про історію олімпійського руху дали школярі Краматорська, другі – представники Торецька, треті – Вугледару.

Доля путівки на Всеукраїнський фінал «Олімпійського лелеченя» вирішилась у змаганні з перетягування канату. Перемога в цій програмі принесла успіх у загальному заліку обласного етапу «Олімпійського лелеченя» учням Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №25. Склад команди-переможниці такий: Захар Тертишний, Данило Єфремов, Богдан Коваленко, Данило Пічугін, Юрій Мулик, Кирило Петренко, Альона Шереметьєва, Владислава Карнаушко, Ірина Пономарьова, Лілія Тарановська, Марія Бандюкова, Марія Шевченко.

Школярі з Великої Новосілки, посівши 5 місце в перетягуванні канату, стали срібними призерами обласного етапу. У активі команди Вугледару – треті місця в останньому виді програми та загальнокомандному заліку. Срібні призери в перетягуванні канату, хлопці і дівчата з Олександрівського району, завершили виступ на підсумковій 4 сходинці.

Переможців та призерів в кожній із чотирьох частин обласного етапу «Олімпійського лелеченя» нагородили командними грамотами, а кращих у загальному заліку – кубками, грамотами та медалями від  Відділення НОК України в Донецькій області. Усі учасники заходу отримали подарунки з олімпійською символікою, усі команди – м’ячі від обласного відділення НОК України і спортивні енциклопедії, а також солодкі призи від Селидівської міської ради.

Фото – Анна Марченко

Для довідки:

Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед дітей «Олімпійське лелеченя» проходить з початку навчального року серед учнів загальноосвітніх шкіл восьмий рік поспіль за ініціативи Національного олімпійського комітету України та підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України.

Мета заходу – виховання дітей у дусі олімпійських цінностей та впровадження в суспільстві здорового способу життя, що у свою чергу має забезпечити поліпшення здоров’я нації, її фізичний розвиток і духовне збагачення.

Селидове прийняло фінал обласного етапу «Олімпійське лелеченя» вперше. До цього три роки поспіль краща команда Донеччини визначалась у Родинському. За підсумками участі у всеукраїнському етапі команда Донецької області найвищий результат показала в 2017 році, коли здобула перемогу. У 2013 році Красноармійській НВК № 1 був срібним призером, у 2016 році команда ЗОШ № 8 міста Родинське посіла в Києві четверте місце.

Поділитись